Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Szybki konkurs dla tych, którzy zamierzają obejrzeć film "Kamper"

Strona głównaSzybki konkurs dla tych, którzy zamierzają obejrzeć film "Kamper"
15.07.2016 11:16
Szybki konkurs dla tych, którzy zamierzają obejrzeć film "Kamper"
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski
bDSaRypy

"Kamper" wchodzi dziś do kin. Jak uważne go obejrzysz, to wejdziesz do warszawskiej siedziby QLOC zobaczyć jak powstają porty gier AAA.

bDSaRyoR

"Kamper" opowiada historię pewnego testera gier. Generalnie nasze hobby jest tematem przewodnim obrazu, bohaterowie nie tylko grają na komputerach i konsolach, ale też o grach rozmawiają. O kondycji gamingu, o mainstreamie, grach niezależnych. Tak się składa, że jeden z dialogów, a właściwie monologów, jest baaardzo mocno inspirowany pewnym felietonem z Polygamii.

Reżyser filmu, Łukasz Grzegorzek, jest aktywnym graczem, jak widać zagląda na Polygamię, a jeden z archiwalnych tekstów stał się bazą pod pewną scenę. Zadaniem konkursowym jest więc znalezienie tej sceny i wskazanie publikacji na Polygamii, która stała się jej inspiracją.

Nie będę wam oczywiście kazał przekopywać kilkuletniego archiwum tekstów na Polygamii, podpowiem więc, że chodzi o pewien felieton Zygmunta Miłoszewskiego z cyklu Graj utracony.

bDSaRyoT

Zadanie wydaje się trudne, ale jeżeli czytanie Polygamię od dawna, a film obejrzycie uważnie, to bez problemu domyślicie się o co chodzi. Jak mówiłem, w filmie w pewnym momencie bohaterowie mówią o kondycji branży, różnicach w grach między tymi kiedyś i dzisiaj, podejściu do poziomu trudności... Więcej nie podpowiem.

Do wygrania jest wycieczka po QLOC-u, firmie testującej i portującej gry, o której więcej pisałem przy okazji pecetowej wersji Dragon's Dogma. Wstępnie zaplanowana na pierwszy tydzień sierpnia, jeżeli zwycięzcom nie będzie jednak ten termin odpowiadał, to istnieje możliwość dogrania innego terminu. Część zdjęć do filmu kręcono w warszawskiej siedzibie QLOC, będzie więc okazja odwiedzić miejsca z planu filmowego, a także zobaczyć na czym polega praca w tego typu firmie. Zaproszenia do QLOC-a mamy dwa, wygrywają więc dwie pierwsze osoby, które na adres konkurs(at)polygamia.pl podeślą poprawny tytuł/link archiwalnej publikacji z Polygamii i krótki opis sceny (miejsce i bohaterowie) "Kampera", która była nim inspirowana.

Na odpowiedzi czekamy do końca przyszłego weekendu. Konkurs trwa jednak do wyczerpania nagród, tych dwóch wejściówek. Wyniki pojawią się w tym poście.

AKTUALIZACJA:

bDSaRyoZ

Wycieczkę do QLOC wygrał Dawid Rudzki, gratulacje!

Paweł Olszewski

bDSaRypP