Szkoła mogłaby się sporo od gier nauczyć

Śmiała teza, ale Will Wright, twórca kultowego Sim City, Simsów i głośnego Spore dzielnie jej broni.

marcindmjqtx

07.02.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:55

Twórca wystąpił na konferencji poświęconej wykorzystaniu rozrywki w amerykańskiej edukacji. Udowadniał, że gry uczą graczy w najlepszy możliwy sposób - poprzez zmuszanie ich do doświadczania porażek. Przywoływał przykład klasy, gdzie jednej grupie kazano ulepić jeden garnek, a drugiej - jak najwięcej garnków w tym samym czasie. Jak można się domyślić - dzięki wielu próbom, druga grupa wyprodukowała lepsze naczynia.

Według Wrighta typowe dla gier podejście, by budować świat, zaludniać go i bawić się w nim jest stare jak "Wyspa Skarbów" Roberta L. Stevensona. Autor najpierw narysował mapę wyspy, a potem dookoła niej zbudował akcję. Takim autorem jest każdy gracz, co niesamowicie rozwija jego kreatywność. A na przykładzie gier od niezależnych zespołów twórców Wright opisywał niezwykłą siłę współpracy, której próżno szukać w szkołach.

Wright nie omieszkał przy tym skrytykować innych form rozrywki za ich pasywność.

Marzę żeby telewizory miały pokrętło włączające inteligencję. To tylko kilka minut z jego wystąpienia, całość ma się wkrótce pojawić w sieci:

Spore, Sims Creator on Gaming and Learning

Dla graczy to nic nowego, ale ciekawe jak na rewelacje Wrighta zareagowała zgromadzona na sali publiczność? Konferencja była zorganizowana przez National Academies, a udział w niej wzięli zarówno naukowcy, jak i nauczyciele tamtejszych gimnazjów i szkół średnich.

Paweł Kamiński

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkithe sims
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.