Szachy, jakich nie znacie. FPS Chess za darmo na Steam

Szachy, jakich nie znacie. FPS Chess za darmo na Steam

FPS Chess za darmo
FPS Chess za darmo
Źródło zdjęć: © Steam
18.07.2022 09:20

Darmowa gra na platformie Steam. FPS Chess to dość nietypowa i zaskakująca wersja szachów, w której liczy się zręczność i umiejętność posługiwania bronią. Wszystkie przećwiczone strategie tracą tutaj swój sens za sprawą dynamicznej rozgrywki.

FPS Chess za darmo na platformie Steam

Szachy nie muszą być nudne. FPS Chess, czyli darmowa gra na platformie Steam, jest tego najlepszym przykładem. Model rozgrywki, zaproponowany przez Meta Fork, wywraca do góry nogami starą jak świat formułę klasycznych szachów. FPS Chess, jak sama nazwa wskazuje, to w istocie... pierwszoosobowa strzelanka.

Idealna gra dla dwóch osób

Czego należy się spodziewać? Ta darmowa produkcja jest podręcznikowym przykładem dobrej gry dla dwóch osób. Początkowo nic nie powinno wzbudzać podejrzeń. Do naszej dyspozycji trafiają pionki oraz szachownica, która w toku rozgrywki staje się jednym wielkim polem bitwy. Szaleństwo wykracza poza plansze, bowiem gracze mogą toczyć bitwy w dosłownie całym pokoju. Pomagają w tym różne mechaniki, w tym umiejętność latania. Aż wracają wspomnienia z Airfix Dogfighter.

Gracze docenili tytuł

Twórcy proponują wieloosobową rozgrywkę w sieci lub na podzielonym ekranie. Ciekawym urozmaiceniem jest edytor map (pomieszczeń), który daje pewną swobodę w kreowaniu plansz. Gra została stworzona jako projekt studencki i jest w pełni darmowa. Tytuł może pochwalić się pozytywnym odbiorem. W momencie pisania publikacji. 86 proc. z 612 opinii, to te pozytywne.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)