Najlepsze gry dla dwóch osób na PC (cz. 1)

Najlepsze gry dla dwóch osób na PC (cz. 1)
15.07.2022 17:00
Heroes of Might and Magic III gra wieloosobowa
Heroes of Might and Magic III gra wieloosobowa
Źródło zdjęć: © Heroes of Might and Magic III

Jakie gry PC będą dobre dla dwóch osób? Odpowiadamy na to pytanie i proponujemy fajne tytuły z kanapowym trybem co-op oraz sieciową rozgrywką, bo mimo upływu lat, wspólne granie ze znajomymi to wciąż świetny pomysł na udaną zabawę.

Heroes of Might and Magic III

Heroes of Might and Magic III od New World Computing to legendarna strategia turowa z przepiękną ścieżką dźwiękową, mitycznymi istotami, a także krainami czekającymi aż gracz nimi zawładnie i przy okazji odkryje skrywającą je mgłę wojny. To nie koniec, ponieważ w tej kultowej produkcji znalazło się miejsce dla gry wieloosobowej.

HoMM 3
Źródło zdjęć: © Heroes of Might and Magic III
HoMM 3

Tak zwany tryb gorącego krzesła, czyli hot seat, to nic innego jak gra dla dwóch osób ze zmianą miejsc. W czasach gdy dostęp do internetu nie był jeszcze powszechną oczywistością, miłośnicy rozrywki elektronicznej zagrywali się m.in. w ukochane Heroski przy jednym komputerze. Dzisiaj można odbyć swego rodzaju podróż w czasie i pograć z kimś w taki sam sposób jak przed laty, albo po prostu wykorzystać do tego internet.

Społeczność miłośników HoMM 3 jest wciąż bardzo aktywna, fani tworzą mody i liczne usprawnienia do gry. Można zaopatrzyć się w wersję Complete i np. HD mod, który od wersji 5.0 pozwala na łatwe skorzystanie z Online Lobby do rozgrywki przez internet.

Songs of Conquest

W podobnym duchu utrzymane jest Songs of Conquest od studia Lavapotion. Nie są to Herosy, ale gra ma wiele podobieństw i może przypaść do gustu fanom turowych strategii. Gracze skupiają się tu m.in. na gromadzeniu surowców, rozbudowywaniu swojej bazy, a także uczestniczeniu w licznych potyczkach. Grafika jest przyjemna dla oka i zawiera w sobie szczyptę retro. Oczywiście w Songs of Conquest nie brakuje licznych istot ze świata fantastyki oraz możliwości wykorzystywania magicznych zaklęć.

Tytuł od Lavapotion ma zarówno tryb gry wieloosobowej online, jak i offline. Zainteresowane tym osoby mogą zdecydować się na zabawę w stylu hot seat, więc Songs of Conquest skrywa potencjał do bycia idealnym dodatkiem podczas spotkań ze znajomymi.

It takes Two

It takes Two jest cenionym przez wielu graczy tytułem dla dwóch osób, który stworzyło Hazelight Studios założone przez Josefa Faresa. W It Takes Two można grać przez sieć albo lokalnie i trzeba zaznaczyć, że całość została od początku zaprojektowana z myślą o wspólnej zabawie. Innymi słowy, tryb dla dwóch nie jest tylko dodatkową opcją, bo stanowi tu główne danie, natomiast rozgrywka dla jednego gracza w ogóle nie jest dostępny (tytuł można przejść wyłącznie we dwoje).

Jest tu sporo akcji, elementów platformowych i ciekawych łamigłówek, a wszystko to w trybie co-op z dużym naciskiem na współpracę. Wiele osób chwali ogromny stopień zróżnicowania mini-gier, które z zasady wymagają skoordynowanych działań każdego gracza. Twórcy It Takes Two wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru, a także nutą szaleństwa w projektowaniu poziomów. Fabularnie jest to opowieść o skłóconym małżeństwie, które zostaje magicznie zamienione w niewielkich rozmiarów lalki. Po tym niecodziennym wydarzeniu Cody i May doświadczą sporej dawki przygód.

A Way Out

A Way Out to kolejna gra od Hazelight Studios ewidentnie stawiającego na strategię w postaci tworzenia tytułów kooperacyjnych. Tym razem chodzi o wcielenie się w dwóch więźniów planujących swoją ucieczkę z zakładu karnego. Leo i Vincent mają różne charaktery, lecz razem są w stanie wiele zdziałać. Twórcy nie przewidzieli możliwości przechodzenia A Way Out w pojedynkę, więc to kolejny tytuł z obowiązkowym trybem co-op (prawdziwa gratka dla miłośników split-screen).

Gra zawiera wiele filmowych przerywników, a fabuła ma w sobie szczyptę historii o zemście. Gracze będą mieli wiele okazji do współpracy, która pozwoli im osiągnąć stawiane przed nimi cele. Zadbano przy tym o odpowiedni poziom zróżnicowania, a nawet okazjonalne szanse na współzawodnictwo. Sporo osób chwali tytuł za bycie udaną grą kooperacyjną, a do tego również za przedstawienie ciekawej historii.

Overcooked 2

Gra polegająca na przygotowywaniu posiłków nie musi być nudna. Overcooked 2 zapewnia spore pokłady rozrywki za sprawą szalonej akcji pełnej chaosu. Co prawda wszystko sprowadza się m.in. do robienia burgerów dla wygłodniałych klientów, lecz same poziomy są na swój sposób szalone i nieprzewidywalne – ruchome platformy i magiczne portale są normą w Overcooked 2.

Wszystko to w połączeniu z możliwością rozgrywki kooperacyjnej do 4 osób sprawia, że gra od Ghost Town Games zyskała liczne grono zwolenników. Niezależnie od tego czy interesuje nas multiplayer w sieci, czy może lokalny tryb co-op, Overcooked 2 może dostarczyć masy zabawy i przy okazji wymagać nerwów ze stali. To dobra gra imprezowa do spędzania czasu ze znajomymi.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)