Szach-mat, Switch doczeka się prawdziwych Pokémonów

Szach-mat, Switch doczeka się prawdziwych Pokémonów

Szach-mat, Switch doczeka się prawdziwych Pokémonów
Adam Piechota
13.06.2017 19:55, aktualizacja: 13.06.2017 20:13

Po prostu nie w tym roku.

Nie wątpiłem w to ani przez chwilę. Niedawna zapowiedź Pokken Tournament DX na Switcha oraz usprawnionych wersji Sun i Moon na 3DS-a nie mogła być jedynym, co Pokemon Company chowało w zanadrzu. Podczas filmowej "konferencji" Nintendo na teogorocznym E3 pojawił się Tsunekazu Ishihara, który uroczyście ogłosił, że Game Freak pracuje nad "prawdziwymi" Pokemonami dla nowej platformy firmy z Kioto. Rzecz jasna - nie zagramy w nie w tym roku, a i pewnie na większą prezentację przyjdzie nam poczekać przynajmniej do Tokyo Game Show.

Pokemon Switch Announcement Starring Tsunekazu Ishihara - E3 2017: Nintendo Spotlight

Cóż, liczy się sama zapowiedź. Bo to bardzo ważna kwestia, jeśli mówimy o Switchu, zwłaszcza w świetle utraty wyłączności na nowe Monster Huntery (World, nowa odsłona, ukaże się na wszystkich aktualnych platformach poza Nintendo). Kolejne Poksy, niezależnie od tego, czy zobaczymy znane z plotek Pokemon Stars, czy pełnoprawny początek nowej generacji, są niesamowicie istotne. Będzie to pierwsza stacjonarna (no, prawie stacjonarna) odsłona serii w historii. Od zarania dziejów kojarzymy tę złotą krowę z konsolkami przenośnymi.

Dlatego jeżeli zapalaliście pochodnie słysząc o Pokkenie, teraz możecie je zgasić. I uzbroić się w dużo cierpliwości. Antyswitchowym filozofom z Twittera, którzy niedawno pisali, iż "to oczywiste, że Pokémony nigdy nie ukażą się na domowej konsoli", dedykuję zaś tytułowe "szach-mat". Ale cieszmy się razem.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)