Switch przekroczył kolejną barierę sprzedaży. To teraz najpopularniejsza konsola stacjonarna Nintendo

Switch przekroczył kolejną barierę sprzedaży. To teraz najpopularniejsza konsola stacjonarna Nintendo
03.02.2022 19:43
Switch
Switch

Switchowi udało się przebić pod względem sprzedaży Wii. Tym samym zostało piątą najlepiej się sprzedającą konsolą w historii (bez względu na producenta).

Nintendo podało ostatnie wyniki sprzedaży Switcha podsumowując trzeci kwartał podatkowy 2021 roku. Wiemy więc, że od swojej premiery Switch znalazł 105,5 miliona nabywców. Wyprzedził w ten sposób Wii, które podczas swojej obecności na rynku trafiło do 101,6 miliona graczy.

Wszystko wskazuje na to, że ten wynik uda się jeszcze znacząco poprawić. Jak dowiadujemy się z tego samego raportu, w samym 3 kwartale urządzenie znalazło 18,95 miliona nabywców.

Nieco gorzej jest z grami - tutaj ciągle Wii ma znaczącą przewagę (921,9 miliona kopii oprogramowania w stosunku do 766,4 miliona na Switcha). Ale i tutaj jest jeszcze sporo czasu do nadrobienia (samo Nintendo podawało niedawno, że Switch jest zaledwie w połowie swojego życia).

Patrząc na całkowitą sprzedaż wszystkim konsol (zarówno stacjonarnych jak i przenośnych - Switch jest tu trochę jednym i drugim) wyżej od Switcha znajdują się obecnie PlayStation 4 (116,9 miliona), Game Boy i Game Boy Color (118,69 miliona), Nintendo DS (154,02 miliona) oraz PlayStation 2 (ponad 155 milionów).

Biorąc pod uwagę te liczby, wskoczenie Switcha ostatecznie na 3 miejsce wydaje się bardziej niż prawdopodobne. A i pierwsze miejsce wcale nie pozostaje poza zasięgiem, jeżeli konsola wciąż będzie cieszyć się popularnością.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)