Super Meat Boy Forever już nie będzie powstawać „forever”, bo ma datę premiery

Strona głównaSuper Meat Boy Forever już nie będzie powstawać „forever”, bo ma datę premiery
10.12.2018 09:00
Super Meat Boy Forever już nie będzie powstawać „forever”, bo ma datę premiery
Adam Piechota
Adam Piechota

A na zwiastunie zamiast „Steama” zobaczymy…

O tym, że naprawdę nie ma sensu negatywnie oceniać drugiego Meat Boya tylko na podstawie faktu, że pierwotnie miał być produkcją mobilną, a bohater będzie teraz biegł automatycznie, pisał ponad rok temu na Polygamii Maciek Kowalik. Nadal się z nim zgadzam. Nic, co pokazywano przez lata z Forever, nie sugerowało potencjalnego kasztana. Dynamiczna, wyraźna oraz cholernie wymagająca pozycja. Dokładnie tak, jak oryginał. W którym i tak należało biec bez przerwy. A nowy zwiastun zdradził jeszcze „sylwetkowe” plansze na wzór Donkey Kong Country Returns, więc w ogóle serduszko ode mnie za styl.

Super Meat Boy Forever - Trailer 1

Ale dla Was najważniejsza jest zapewne data premiery. Czy też „okienko”. Kwiecień 2019 roku. Rany, po pięciu latach, w końcu. Od razu na wszystkich liczących się platformach. PlayStation 4, Xboksie One, Switchu i pecetach. Ale nie na Steamie, tylko - to początek nowego trendu, zobaczycie - w sklepiku Epic Games, który lada moment może okazać się sporym zagrożeniem dla Valve. No i zauważcie, że na razie Super Meat Boy ominie sprzęty, z myślą o jakich powstał. Team Meat nie przekreśla całkowicie mobilek, ale priorytetem dla nich obecnie są „prawdziwe” platformy.

Bartek, to ja już zaklepuję to do recenzji. W jakiś sposób satysfakcjonująca jest realna wizja nowego Super Mięsnego („Forever” znaczy „całodobowy”!). Wszak oryginał był jednym z tych tytułów, bez których nie potrafilibyśmy opowiadać o niezależnej rewolucji z poprzedniej generacji. I dał mi tak bardzo popalić w finałowych poziomach. Do dziś nie spotkałem się chyba z trudniejszym trofeum/osiągnięciem w grze wideo niż Impossible Boy. Skutecznie wyleczyło mnie z tego całego zbieractwa.

Udostępnij:
Komentarze (1)