Sukces polskiego studia. Symulator paleontologa rozbija bank

Sukces polskiego studia. Symulator paleontologa rozbija bank

Dinosaur Fossil Hunter
Dinosaur Fossil Hunter
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.08.2022 15:19

Dinosaur Fossil Hunter to najnowsze dzieło polskiego studia Pyramid Games. Sukces gry przełożył się bezpośrednio na wyniki firmy, która zanotowała trzykrotny wzrost przychodów względem poprzedniego roku.

4 maja na platformie Steam zadebiutował Dinosaur Fossil Hunter. Pod tą nazwą kryje się oryginalny symulator. To doskonała propozycja dla wszystkich niespełnionych paleontologów. Produkcja została ciepło przyjęta, a najlepszym dowodem na udaną premierę jest fakt, że Pyramid Games znacząco poprawia swoje wyniki.

 Dinosaur Fossil Hunter
Dinosaur Fossil Hunter© Steam

Polski zespół znacząco poprawia wyniki po drugim kwartale bieżącego roku. Od kwietnia do czerwca firma wypracowała przeszło 1,8 mln zł przychodów netto, a w całym pierwszym półroczu – prawie 2,7 mln zł. W porównaniu z 2021 r. jest to odpowiednio trzykrotny i dwukrotny wzrost.

Jestem dumny z wyników jakie zespół Pyramid Games osiągnął w ostatnich miesiącach. Efekt naszej ciężkiej pracy przyniósł widoczne efekty. Dinosaur Fossil Hunter, który był naszą własną produkcją, został doceniony przez graczy, co przełożyło się na wysoką sprzedaż gry. Oceny użytkowników są w większości pozytywne, a w ciągu ostatnich trzydziestu dni gra utrzymuje się na poziomie bardzo pozytywnych recenzji, z wynikiem 84 proc.

Jacek Wyszyńskiprezes zarządu Pyramid Games

W ciągu pierwszego miesiąca od premiery sprzedano około 22 tys. egzemplarzy Dinosaur Fossil Hunter. Twórcy, mimo że planują wydać w najbliższym czasie kolejne gry, nie rezygnują ze wsparcia tytułu. W sierpniu pojawi się duża aktualizacja, która wprowadzi poprawki oraz zaoferuje nową zawartość.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)