Sukces polskiego studia. Symulator paleontologa rozbija bank

Dinosaur Fossil Hunter to najnowsze dzieło polskiego studia Pyramid Games. Sukces gry przełożył się bezpośrednio na wyniki firmy, która zanotowała trzykrotny wzrost przychodów względem poprzedniego roku.

Dinosaur Fossil Hunter
Dinosaur Fossil Hunter
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

4 maja na platformie Steam zadebiutował Dinosaur Fossil Hunter. Pod tą nazwą kryje się oryginalny symulator. To doskonała propozycja dla wszystkich niespełnionych paleontologów. Produkcja została ciepło przyjęta, a najlepszym dowodem na udaną premierę jest fakt, że Pyramid Games znacząco poprawia swoje wyniki.

 Dinosaur Fossil Hunter
Dinosaur Fossil Hunter© Steam

Polski zespół znacząco poprawia wyniki po drugim kwartale bieżącego roku. Od kwietnia do czerwca firma wypracowała przeszło 1,8 mln zł przychodów netto, a w całym pierwszym półroczu – prawie 2,7 mln zł. W porównaniu z 2021 r. jest to odpowiednio trzykrotny i dwukrotny wzrost.

Jestem dumny z wyników jakie zespół Pyramid Games osiągnął w ostatnich miesiącach. Efekt naszej ciężkiej pracy przyniósł widoczne efekty. Dinosaur Fossil Hunter, który był naszą własną produkcją, został doceniony przez graczy, co przełożyło się na wysoką sprzedaż gry. Oceny użytkowników są w większości pozytywne, a w ciągu ostatnich trzydziestu dni gra utrzymuje się na poziomie bardzo pozytywnych recenzji, z wynikiem 84 proc.

Jacek Wyszyńskiprezes zarządu Pyramid Games

W ciągu pierwszego miesiąca od premiery sprzedano około 22 tys. egzemplarzy Dinosaur Fossil Hunter. Twórcy, mimo że planują wydać w najbliższym czasie kolejne gry, nie rezygnują ze wsparcia tytułu. W sierpniu pojawi się duża aktualizacja, która wprowadzi poprawki oraz zaoferuje nową zawartość.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.