Straty Take-Two wzrosły do 50 milionów dolarów

Straty Take-Two wzrosły do 50 milionów dolarów
marcindmjqtx

11.03.2009 03:11, aktual.: 11.01.2016 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Take-Two pomimo zapowiedzi Straussa Zelnicka o "poniekąd lepszym wyniku niż zakładany" ogłosiło, że pierwszy kwartał roku 2009 zakończyli z minusem wynoszącym ponad 50,4 milionów dolarów. Co prawda zyski względem tego samego okresu roku poprzedniego wzrosły o ponad 16 milionów do 256,8 milionów, jednak firmie nie udało się zmniejszyć kosztów poniesionych na marketing, działania prawne oraz prace nad nowymi produkcjami.

Najlepiej sprzedającymi się grami były GTA IV, Carnival Games, NBA 2K9 oraz Midnight Club: Los Angeles. Strauss Zelnick zwrócił również uwagę, że kryzys finansowy jednak dotyka naszą branżę, ale Take-Two ma zamiar się nie poddawać i walczyć o każdego klienta:

"Patrząc na sytuację w tym roku, ekonomicznie nadal będzie to wyzwanie i niepewność, a nasza branża nie będzie na to odporna. Klienci nadal będą dokładnie wybierać co kupują, wliczając w to interaktywną rozrywkę. Musimy dostarczać innowacyjnych i zajmujących produktów, które będą w stanie walczyć o te ograniczone zasoby klienta. Jesteśmy pewni, że mamy możliwość to uczynić." Cóż nie wiem jak z pozostałymi, ale Bioshock 2 to z pewnością ich as w rękawie, który ma szansę zawalczyć o pieniądze klientów. Moje w zasadzie już wygrali.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)