Starcraft 2 kosztował ponad sto milionów dolarów

Strona głównaStarcraft 2 kosztował ponad sto milionów dolarów
17.07.2010 17:26
Starcraft 2 kosztował ponad sto milionów dolarów
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Co byście zrobili gdybyście mieli sto milionów dolarów do wydania? Może drugą część najpopularniejszej strategii czasu rzeczywistego na świecie?

bEqEpASZ

Co prawda Starcraft 2 nie ukaże się na konsolach, ale obok takiej informacji nie sposób przejść obojętnie. Gra kosztować miała 100 milionów dolarów - taką sumę podaje Wall Street Journal. Z kolei serwis VG247 wylicza, że jeśli w sklepach kosztować będzie 60$, to Blizzard musi sprzedać jej około 1.7 miliona sztuk. Czy to dużo? Najlepiej sprzedająca się gra tego roku, Red Dead Redemption, sprzedała się jak do tej pory w około 2.5 miliona egzemplarzy. Starcraft 2 co prawda ukazuje się tylko na jednej platformie, co ogranicza trochę jego możliwości, ale z drugiej strony jest tytułem nieporównanie głośniejszym. Nie powinien mieć raczej problemów z osiągnięciem takiego wyniku.

Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę wynik pierwszej części serii - około 11 milionów kopii. Fakt, w ciągu 12 lat, ale to i tak dobrze wróży wychodzącej 27 lipca "dwójce". Do tego dodajcie pod uwagę plany Blizzarda, wyjawione przez Mike'a Morhaime'a, który chciałby do Starcrafta 2 wciągnąć fanów World of Warcraft. To dopiero jest potencjał osobowy...

Swoją drogą, wychodzi na to, że Starcraft 2 będzie jedną z najdroższych, jeśli nie najdroższą, grą w historii. Spójrzcie na to zestawienie przygotowane przez Marcina, aby się o tym przekonać.

bEqEpATb

[via VG247]

Tomasz Kutera

327284182777090873
bEqEpATX