Starcraft 2 kosztował ponad sto milionów dolarów

Starcraft 2 kosztował ponad sto milionów dolarów
marcindmjqtx

17.07.2010 17:26, aktual.: 06.01.2016 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co byście zrobili gdybyście mieli sto milionów dolarów do wydania? Może drugą część najpopularniejszej strategii czasu rzeczywistego na świecie?

Co prawda Starcraft 2 nie ukaże się na konsolach, ale obok takiej informacji nie sposób przejść obojętnie. Gra kosztować miała 100 milionów dolarów - taką sumę podaje Wall Street Journal. Z kolei serwis VG247 wylicza, że jeśli w sklepach kosztować będzie 60$, to Blizzard musi sprzedać jej około 1.7 miliona sztuk. Czy to dużo? Najlepiej sprzedająca się gra tego roku, Red Dead Redemption, sprzedała się jak do tej pory w około 2.5 miliona egzemplarzy. Starcraft 2 co prawda ukazuje się tylko na jednej platformie, co ogranicza trochę jego możliwości, ale z drugiej strony jest tytułem nieporównanie głośniejszym. Nie powinien mieć raczej problemów z osiągnięciem takiego wyniku.

Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę wynik pierwszej części serii - około 11 milionów kopii. Fakt, w ciągu 12 lat, ale to i tak dobrze wróży wychodzącej 27 lipca "dwójce". Do tego dodajcie pod uwagę plany Blizzarda, wyjawione przez Mike'a Morhaime'a, który chciałby do Starcrafta 2 wciągnąć fanów World of Warcraft. To dopiero jest potencjał osobowy...

Swoją drogą, wychodzi na to, że Starcraft 2 będzie jedną z najdroższych, jeśli nie najdroższą, grą w historii. Spójrzcie na to zestawienie przygotowane przez Marcina, aby się o tym przekonać.

[via VG247]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także