Starcie Tytanów: Diablo 3 kontra Torchlight 2 [KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY]

Starcie Tytanów: Diablo 3 kontra Torchlight 2 [KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY]20.10.2012 11:59
Starcie Tytanów: Diablo 3 kontra Torchlight 2 [KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY]
marcindmjqtx

Do lochu pod wioską zeszło dwóch śmiałków. Jeden dzierżył magiczny Nowoczesny Miecz Zamieci, drugi Runiczną Strzelbę Tradycji. Tylko jeden wyjdzie z tego starcia żywy.

Diablo 3 pojawiło się jako pierwsze i bardziej wyczekiwane, kolejna gra od Blizzarda, która jest gotowa, gdy jest gotowa. Nie uniknęło jednak problemów: pad serwerów, w Polsce wysoka cena i pustki w sklepach. Nie przeszkadzałyby one, gdyby nie fakt, że wielu graczom zwyczajnie się nie podobało - choćby nowatorski system umiejętności czy brak rozwoju statystyk. Blizzard na szczęście wziął sobie do serca skargi graczy i w kolejnych patchach poprawiał balans poziomu trudności, zwiększał szansę na zdobycie dobrych przedmiotów no i cały czas pracuje nad PVP. Czy Diablo 3 jeszcze może pokazać rogi?

Torchlight 2 pierwsze punkty dostało za to, że nie było Diablo 3. Twórcy zdecydowali się zrobić bardziej konserwatywnego hack&slasha, nawiązując raczej do Diablo i Diablo 2, przy których pracowali. Niestety jego premiera tak się opóźniała, że fani zaczęli się mocno niecierpliwić. Gdy Runic wydało swoją grę, okazało się, że mimo tego, że faktycznie bardzo, ale to bardzo przypomina drugie Diablo, to ma swoje braki i wady: np. kiepsko działającą usługę sieciową. Twórcy również dbają o patche, obiecali też wsparcie dla modów, po których cześć fanów wiele sobie obiecuje. Czy Torchlight 2 będzie świecić długo i jasno?

Wiadomo, że nie każdy grał w obydwie te gry - dlatego poniższy test potraktujcie raczej jako zabawę. Fakt, że ktoś wybrał jedną z nich, też jest znaczący, a jednocześnie wcale nie znaczy, że bezkrytycznie w niej uważa za dobre. Być może z połączenia tych gier wyszedłby h&s idealny?

Niech rozpocznie się starcie!

Paweł Kamiński

326875456324851754
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)