Star Wars: Battlefront 2 pojawi się już w przyszłym roku

Star Wars: Battlefront 2 pojawi się już w przyszłym roku

Star Wars: Battlefront 2 pojawi się już w przyszłym roku
Paweł Olszewski
11.05.2016 13:22, aktualizacja: 12.05.2016 13:22

Spełniając tym samym plan EA o jednej grze z uniwersum Gwiezdnych wojen rocznie przez najbliższe lata. A do tego spełniając oczekiwania tych, którzy chcieli sobie postrzelać w realiach nowej filmowej trylogii.

Ach, cóż to byłby za nudny dzień, gdyby Electronic Arts nie podało do wiadomości publicznej swoich raportów za ostatnie miesiące i planów na kilka najbliższych kwartałów. Nie wiedzielibyśmy na przykład, że Titanfall 2 wyjdzie jeszcze w tym roku, niemal równocześnie z Battlefieldem 1. Albo że Mass Effect zaliczył kolejne opóźnienie, a NBA Live i Need for Speed robią sobie na jesień wakacje. Mnie najbardziej zainteresowały jednak doniesienia ze świata Gwiezdnych wojen.

326808691913550103

Zamieszczone na stronach EA dokumenty całkiem jasno mówią, że nowa gra z serii Battlefront pojawi się już w przyszłym roku kalendarzowym. Tytuł nie załapał się na oficjalną grafikę pokazującą premiery roku rozliczeniowego. Ten kończy się jednak w pierwszym kwartale 2017 roku kalendarzowego. W skrócie - w kontynuację Battlefronta zagramy za jakieś półtora roku. Ta, w przeciwieństwie do wydanej w 2015 roku gry, nie będzie się już skupiała tylko na klasycznej trylogii. Jak czytamy w komunikacie:

Maciu już przy okazji zapowiedzi nadchodzącej gry Lego: Gwiezdne wojny trafnie zaznaczył, że to troszkę zabawne, że TAKA filmowa premiera nie doczekała się typowej egranizacji, a jedyną grą bezpośrednio nawiązująca do hitu Abramsa jest ta mocno spóźniona względem kinowego debiutu czy nawet wydań DVD/Blu-ray , o plastikowych chłopkach. Cóż, w 2017 roku się to zmieni. A skąd ta pewność, że mowa o pełnoprawnej grze, a nie np. szeregu dodatków do pierwszego Battlefronta? Gdyby "powrót" marki z „większymi światami" był zbyt mało jednoznaczny, to warto odkopać tweeta sprzed pół roku, gdzie EA na swoim oficjalnym kanale zaznacza, że Battlefront nie dostanie żadnej zawartości z "Przebudzenia mocy".

O Star Wars: Battlefront 2 właściwie nic nie wiadomo i nie podejrzewam, żeby zbyt szybko się to miało zmienić. Elektronicy startują powoli z promocją Titanfalla 2 i Battlefielda 1, wieści o kolejnym sieciowym shooterze spodziewałbym się więc najwcześniej w 2017 roku. Wtedy powinniśmy usłyszeć też coś więcej o ulokowanej w świecie Gwiezdnych wojen grze Visceral i Respawn. O oczekiwaniach pod względem tej pierwszej pisałem przy okazji pierwszego trailera filmu "Rogue One: A Star Wars Story". EA ma tutaj ogromne pole do popisu i masę inspiracji, zarówno skasowanym przez Disneya Star Wars 1313 jak i powiązanym z tą grą, nienarodzonym serialem.

326808691913812247

O produkcji Respawn wiadomo jeszcze mniej. Twórcy są w tym momencie na etapie zapewnień, że „podchodzą z szacunkiem do spuścizny Gwiezdnych wojen” i że mamy „spodziewać się wyjątkowego poziomu jakości ustalonego przez Respawn”. Cóż, dobre i to. Jedno jest natomiast pewne – gier na licencji Gwiezdnych wojen w najbliższej przyszłości nie zabraknie.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)