STALKER 2 – wyciek. Długi gameplay trafił do sieci

STALKER 2 – wyciek. Długi gameplay trafił do sieci

Stalker 2
Stalker 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.03.2023 10:17

STALKER 2 wycieka do sieci. Rosyjska grupa szantażująca ukraińskiego dewelopera GSC Game World dopięła swego i tym samym materiały z gry trafiły do sieci. To zemsta za to, że firma opuściła rynek rosyjski i białoruski.

Ukraińskie studio GSC Game World finalizuje swój sztandarowy projekt, jakim jest STALKER 2, jednak nie wszystko układa się tak jak trzeba. Z oczywistych powodów prace odbywają się w ekstremalnych warunkach. Sytuacji nie poprawia rosyjska grupa Vestnik TSS, która szantażuje studio.

Przypomnijmy, że ta grupa sformułowała trzy żądania:

  • GSC Game World ma powrócić ze swoimi produkcjami na rynek rosyjski i białoruski.
  • Po drugie, studio powinno odblokować profil NF Star na swoim kanale discordowym
  • Grupa żąda, by deweloper "nie psuł ludziom gry z powodu polityki" i przywrócił rosyjską lokalizację w nadchodzącym STALKER 2.

GSC Game World opublikowało oświadczenie, które nie pozostawia żadnych złudzeń: próby szantażu są daremne, a firma nadal będzie wspierać Ukrainę. Teraz rosyjska grupa przeprowadza "ofensywę". Najpierw przeprowadzano atak hakerski na jednego z pracowników, a teraz najprawdopodobniej ta sama grupa ujawnia fragmenty STALKERA 2.

STALKER 2 hula po sieci

W sieci znajdziemy nowe materiały ze STALKERA 2. Jedno z nagrań znajdziemy w serwisie Dark Side of Gaming; ponad 6 minut z roboczą, wczesną wersją nowego STALKERA. Nie znajdziemy tam poważnych spoilerów fabularnych, jednak chcemy podkreślić, że oglądanie tej gry w takim stanie można potraktować co najwyżej jako ciekawostkę. Ale jest coś jeszcze. W sieci znajdziemy również mapę STALKERA 2 oraz rzekomy opis fabuły, więc trzeba zachować ostrożność, nawet jeśli jest to wczesny build.

Rosjanie mszczą się kolejny już raz

To nie pierwszy raz, kiedy niezadowoleni gracze z Rosji mszczą się na GSC Game World. W sierpniu ubiegłego roku ujawniono konsolową wersję STALKER: Shadow of Chernobyl, co było formą zemsty.

STALKER 2 – nowe informacje

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie