Stalker 2 starczy nam na setki godzin, a na PS5 być może wskoczy po 3 miesiącach

Strona głównaStalker 2 starczy nam na setki godzin, a na PS5 być może wskoczy po 3 miesiącach
04.05.2021 17:58
Stalker 2 starczy nam na setki godzin, a na PS5 być może wskoczy po 3 miesiącach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Stalker 2

Wychodzi na to, że Stalker 2 ma dalej zamiar być RPG-iem z krwi i kości, w którym zatopimy się na tygodnie. Ale jeszcze fajniej, że wiele wskazuje na to, iż pograją także posiadacze PS5.

Gier wychodzi tak dużo, że ciężko nadążać z ich przechodzeniem, a co tydzień jesteśmy kuszeni darmowy produkcjami, więc wydawałoby się, że nie potrzebujemy już długich gier.

Jednocześnie wielu komentujących wścieka się, że grę się da przejść "tylko" w 30 godzin. W takim razie GSC Game World ma świetną wiadomość. Zakhar Bocharov, PR manager firmy, w czasie dyskusji ze społecznością odpowiedział na pytanie redakcji Gaming Bolt o długość nadchodzącego "Stalkera 2".

- To bardzo długa gra, nawet jeśli zdecydujemy się tylko na rozgrywanie głównego wątku. Ale spędzimy nawet setki godzin, jeśli będziemy też eksplorowali świat i robili sidequesty - mówił Bacharov.

Stalker 2 na PS5?

Jak już wiemy, "Stalker 2" szykowany jest na PC oraz jako tytuł ekskluzywny na Xbox Series X|S. Sama decyzja o wrzuceniu go wyłącznie na next-geny wydaje się słuszna, patrząc na problemy dwugeneracyjnego "Cyberpunka 2077". Ale czy na pewno nie zobaczymy nowej gry GSC na PlayStation? Zerknijcie na screena niżej.

353351889226112206
Źródło zdjęć: © Reddit

To jedna strona z dokumentu, które Epic Games miał przekazać sądowi, w ramach toczącej się batalii z Applem. Jeśli mamy do czynienia z oryginałem, wynika z niego, że "Stalker 2" ukaże się pod koniec 2021 roku, a na Xboksie Series X będzie exclusivem wyłącznie przez 3 miesiące.

Jednocześnie jest to dokument z sierpnia 2020 roku (w innym polu jest jeszcze stara data premiery "Outriders" - listopad 2020), więc od tego czasu wszystko mogło się zmienić. Ale trzymamy kciuki, żeby posiadacze PlayStation też mogli zagrać.

Udostępnij:
Komentarze (3)