Stalker 2 nie trafi na PS5. Gra z wyłącznością dla Xboksów, PC i Game Passa

Strona głównaStalker 2 nie trafi na PS5. Gra z wyłącznością dla Xboksów, PC i Game Passa
30.04.2021 07:58
Stalker 2
Stalker 2

Przedstawiciele studia GSC Game World są przekonani, że to dla ich gry najlepsza droga.

"Stalker 2" od pierwszych prezentacji był mocno związany z Xboksem. Premierowy krótki zwiastun pokazano w ramach Xbox Showcase. Twórcy mówili wtedy, że gra będzie miała swój konsolowy debiut na Xboksach Series S i X (poza oczywiście PC). Gracze zakładali, że oznacza to czasową wyłączność na konsole Microsoftu, a gra później pojawi się również na PS5.

Teraz okazuje się, że gra ma w ogóle nie ukazać się na konsolach Sony. Przedstawiciel studia, zapytany o to przez redakcję serwisu Gaming Bolt, odpowiedział:

Nie mamy aktualnie takich planów. Negocjowaliśmy różne możliwości z Microsoftem i zauważyliśmy tu kilka dobrych okazji dla naszej marki - w tym Game Pass. Koncentrujemy się na wersjach na Xbox Series X i S.

Z pewnością dostępność gry w ramach Game Passa znacząco zwiększy jej grono odbiorców. Niewątpliwie Microsoft zadbał o to, by twórcy byli za ten ważny dla niego projekt odpowiednio wynagrodzeni. Wygląda na to, że na tyle dobrze, by dodatkowa platforma nie była im potrzebna.

"Stalker 2" ma być tytułem prawdziwie next-genowym, wspierającym ray tracing i płynność do 120 klatek na sekundę. Data premiery gry nie jest jeszcze znana. 

Xbox Game Pass w chmurze na iPhone i PC. Setki gier w przeglądarce
Xbox Game Pass w chmurze na iPhone i PC. Setki gier w przeglądarce
Udostępnij:
Komentarze (3)