Sprzedawanie używanych gier to nóż w plecy branży

Używane gry coś nie chcą zejść z tapety ostatnio. Coraz więcej sprzedawców zaczyna wprowadzać tę opcję u siebie (Toys R US, Amazon itd), co budzi sprzeciw części deweloperów. Jaffe twierdzi, że klienta generalnie nie powinno interesować czy kupuje grę używaną, interesować powinna go jedynie atrakcyjna cena. Problem jednak w tym, że drugi obieg zawsze da nam atrakcyjniejszą ofertę niż wydawca. Chociażby dlatego, że wielu sprzedawców będzie nam chciało sprzedać tę samą, używaną grę.

Sprzedawanie używanych gier to nóż w plecy branży
marcindmjqtx

08.03.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:27

Z kolei David Perry z Acclaim, ten od plotek z PSP2, obwieścił , że sprzedawanie używanych gier przez sklepy to jak wbijanie noża w plecy branży. Wydawcy ładują pieniądze w marketing i reklamę, wykupują półki na premiery gier u sprzedawców, a ci, bawiąc się w drugi obieg, pozbawiają ich dochodów i zgarniają wszystkie zyski do siebie, z jednoczesną, darmową reklamą produktu. Dlaczego zatem Perry nie oburza się na eBay i inne tego typu miejsca? Nie są one dla niego partnerami handlowymi. Proste.

Rozwiązanie problemu? Cyfrowa dystrybucja. Zarówno dla sprzedawców, jak i wydawców. Jak na razie duże sieci handlowe skuteczne blokują pomysły na pominięcie ich, jako pośredników w sprzedaży gier, ale jak długo im się to będzie jeszcze udawać?

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżadavid perry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.