Sprzedawał podrabiane pady do PS4. Grozi mu więzienie

Strona głównaSprzedawał podrabiane pady do PS4. Grozi mu więzienie
21.12.2021 13:11
Podrabiane pady do PS4, Tomaszów Mazowiecki
Podrabiane pady do PS4, Tomaszów Mazowiecki
Źródło zdjęć: © Policja

34-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego zajmował się handlem elektroniką. Niestety nie był uczciwi. Sprzedawał podrabiane pady do PS4. Kreatywny przedsiębiorca trafił już w ręce policji. Zabezpieczono towar o wartości 450 tys. zł.

34-letni sprzedawca nie będzie miał udanych świąt. Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę, który zajmował się handlem internetowym. Nie był przy tym uczciwi, ponieważ sprzedawał podrabiane pady do PS4. Policja zbierała dowody od dłuższego czasu i w końcu zatrzymała mężczyznę.

15 grudnia 2021 roku usłyszał on zarzuty wprowadzenia do obrotu w okresie od sierpnia 2020 do sierpnia 2021 roku padów do PS4 z podrobionymi znakami towarowymi. Uznano, że handel urządzeniami był dla przedsiębiorcy stałym źródłem dochodu. W związku z tym mężczyźnie grozi aż 5 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa.

Przy zatrzymaniu okazało się, że w sklepach i magazynie mężczyzna posiadał ponad 2400 sztuk podrabianych kontrolerów, które wyceniono na około 450 tysięcy złotych. Handel podrabianymi urządzeniami miał miejsce na terenie powiatu tomaszowskiego, Łodzi, Bielsko-Białej oraz Bytomia. Kontrolery trafiały na rynek także za pośrednictwem serwisów sprzedażowych.

W komunikacie policja apeluje o uważanie na super okazje w internecie. Jeśli cena produktu znacząco odbiega od rynkowej, warto kilka razy przemyśleć zakup. Może się okazać, że kupimy przedmiot nieoryginalny lub nigdy nie otrzymamy zamówionej paczki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)