Sprzedawał podrabiane pady do PS4. Grozi mu więzienie

Sprzedawał podrabiane pady do PS4. Grozi mu więzienie

Podrabiane pady do PS4, Tomaszów Mazowiecki
Podrabiane pady do PS4, Tomaszów Mazowiecki
Źródło zdjęć: © Policja
21.12.2021 13:11

34-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego zajmował się handlem elektroniką. Niestety nie był uczciwi. Sprzedawał podrabiane pady do PS4. Kreatywny przedsiębiorca trafił już w ręce policji. Zabezpieczono towar o wartości 450 tys. zł.

34-letni sprzedawca nie będzie miał udanych świąt. Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę, który zajmował się handlem internetowym. Nie był przy tym uczciwi, ponieważ sprzedawał podrabiane pady do PS4. Policja zbierała dowody od dłuższego czasu i w końcu zatrzymała mężczyznę.

15 grudnia 2021 roku usłyszał on zarzuty wprowadzenia do obrotu w okresie od sierpnia 2020 do sierpnia 2021 roku padów do PS4 z podrobionymi znakami towarowymi. Uznano, że handel urządzeniami był dla przedsiębiorcy stałym źródłem dochodu. W związku z tym mężczyźnie grozi aż 5 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa.

Przy zatrzymaniu okazało się, że w sklepach i magazynie mężczyzna posiadał ponad 2400 sztuk podrabianych kontrolerów, które wyceniono na około 450 tysięcy złotych. Handel podrabianymi urządzeniami miał miejsce na terenie powiatu tomaszowskiego, Łodzi, Bielsko-Białej oraz Bytomia. Kontrolery trafiały na rynek także za pośrednictwem serwisów sprzedażowych.

W komunikacie policja apeluje o uważanie na super okazje w internecie. Jeśli cena produktu znacząco odbiega od rynkowej, warto kilka razy przemyśleć zakup. Może się okazać, że kupimy przedmiot nieoryginalny lub nigdy nie otrzymamy zamówionej paczki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)