Podrabiane pady do PS4. Policja zatrzymała sprzęt o wartości 140 tys.

Podrabiane pady do PS4. Policja zatrzymała sprzęt o wartości 140 tys.

Podrabiane pady do PS4
Podrabiane pady do PS4
Źródło zdjęć: © Policja
28.10.2021 12:50

Podrabiane pady do PS4 wpadły w ręce policjantów. W jednym ze sklepów na terenie Koszalina znaleziono fałszywe pady do PS4 i inny sprzęt, który wyceniono na ponad 140 tysięcy złotych.

Podrabiane pady do PS4 znaleziono w jednym z punktów handlowych na terenie Koszalina. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zdołali zabezpieczyć akcesoria elektroniczne, które sygnowane były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Sprzedawano je jako oryginalne.

Sprzęt, który został zabezpieczony przez policjantów, został wyceniony na całkiem pokaźną kwotę. Poza padami do PS4 znaleziono tam słuchawki i ładowarki. Łącznie było tam ponad 500 sztuk sprzętu. Wszystkie podrabiane akcesoria wyceniono na ponad 140 tysięcy złotych. Właściciel sklepu niebawem powinien usłyszeć zarzuty.

Podrabiane słuchawki z Koszalina
Podrabiane słuchawki z Koszalina© Policja

35-latek sprzedawał towar nie tylko stacjonarnie, na terenie Koszalina, ale także w sieci. Jak czytamy w komunikacie policji, za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast jeśli tego typu przestępstwo staje się dla sprzedawcy stałym źródłem dochodu, kara pozbawienia wolności, której może się spodziewać, wynosi od 6 miesięcy do 5 lat.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)