Sprzedał karty Pokemon warte milion złotych. Zbierał je przez 15 lat

Kolejny dowód na to, że niepozorne "kartki z obrazkiem" mogą być warte fortunę. Wyjątkowa kolekcja kart Pokemon została sprzedana za majątek na aukcji w Lichfield. Sprzedający nie jest przypadkową osobą – to żywa legenda branży.

Holograficzne karty Pokemon
Holograficzne karty Pokemon
Kamil J. Dudek

Lata mijają, a marka Pokemon ciągle tętni życiem. Japońska franczyza przyjęła pod swoje ramiona i wychowała niejedno pokolenie zapaleńców. Dochodzi do sytuacji, że niektórzy kolekcjonerzy upatrują w kartach Pokemon swego rodzaju zabezpieczenia na przyszłość i trzymają je przez długie lata w ukryciu przed światem.

Przekonała się o tym kobieta z hrabstwa Hertfordshire, która uratowała się przed bankructwem, sprzedając swoją 25-letnią kolekcję. Teraz swoje karty sprzedał 58-letni Gordon White, aczkolwiek powód jest nieco inny.

Czy warto kupić notebook Acer Nitro 5?

Unikalna kolekcja sprzedana

Dom aukcyjny Richard Winterton z Lichfield sprzedał w imieniu Gordona White'a unikalny zestaw kart Pokemon za 200 tys. funtów brytyjskich. W kolekcji znajdują się takie perełki jak kompletne zestawy Pokemon EX Deoxys, Pokemon EX Team Rocket Returns czy Pokemon Skyridge, ale to nie wszystko.

Gordon White przez wiele lat prowadził ligę Pokemon i realizował się jako sędzia na wielu imprezach. Tym samym jego kolekcja zawiera rzadkie karty, rozdawane personelowi podczas mistrzostw świata Pokemon.

Powód jest prozaiczny

Sprzedający nie kierował się chęcią zysku. Chodzi o to, że Gordon White najzwyczajniej już nie gra, więc "nadszedł czas, by przekazać moją kolekcję dalej". To swego rodzaju ukłon w stronę nowego pokolenia kolekcjonerów i entuzjastów Pokemon.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.