Sprzeciw wobec skrzynek z lootem nareszcie zaczyna wybrzmiewać głośno

Niech płoną!

Obrazek

Przykrej afery ciąg dalszy. Wszyscy są zmęczeni tematem skrzynek z lootem. Nasi czytelnicy na pewno również, wszak pisaliśmy już o nich (oczywiście - negatywnie) w kontekście Forzy Motorsport 7, Cienia Wojny, Battlefronta 2, a Bartek nawet przybliżał Wam sprawę pierwszych prawnych rozkmin tej maszynki do mikropłatności. Niechęć rośnie z każdym tygodniem. I w końcu dostaje się do mikrofonu.

Obrazek

To nie wszystko. Członek brytyjskiego parlamentu, Daniel Zeichner, wystosował do swojego rządu publiczne pismo w sprawie hazardu i skrzynek ze śmieciami. Walczy on o poważne potraktowanie całej sprawy i rozpoczęcie walki z praktykami stosowanymi przez wydawców gier komputerowych. Pyłek na wietrze, być może, ale również sygnał, że prawdziwa debata dopiero się rozpoczyna. My jesteśmy zdenerwowani na najbanalniejszej płaszczyźnie - skrzynie po prostu psują dobre wrażenie z rozgrywki. Często zapominamy, że młodsze osoby postrzegają je odrobinę inaczej. Są także bardziej podatne na proste chwyty marketingowe.

Obrazek

Adam Piechota

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ