Spelunky 2 zalicza kolejną udaną premierę. Gra na PC zachwyca

Strona głównaSpelunky 2 zalicza kolejną udaną premierę. Gra na PC zachwyca
30.09.2020 11:17
Spelunky 2 zalicza kolejną udaną premierę. Gra na PC zachwyca
Klaudia Stawska
Klaudia Stawska

Dwa tygodnie po premierze na PS4, "Spelunky 2" trafia na PC, a na reakcję graczy nie trzeba długo czekać. Jeden dzień wystarczył, by tytuł zgarnął ponad 700 recenzji i średnią ocen na poziomie 90 proc.

Prawie 12 lat po premierze pierwszej części "Spelunky", gracze doczekali się kontynuacji na PS4 i PC. Ci drudzy musieli poczekać nieco dłużej, ale jak się okazuje - warto było. Tytuł jest dostępny na platformie Steam od 29 września, a już doczekał się setek pozytywnych recenzji. Można więc powiedzieć, że premiera "Spelunky 2" okazała się bardzo udana.

"Spelunky 2" to kontynuacja bardzo popularnej platformówki w stylu roguelike i już pierwsze recenzje na PS4 przewidywały ogromny sukces tytułu. W grze wcielamy się w odkrywców, którzy nie tylko zajmują się poszukiwaniem skarbów na Księżycu, ale również muszą odnaleźć swoją zaginioną rodzinę.

327381714286760761

Pierwsza odsłona "Spelunky" przyniosła wiele nowych rozwiązań, a twórcom udało się zgrabnie połączyć mechanizmy znane z kultowych platformówek z tymi znanymi z gier typu roguelike. To zaowocowało zabawą na setki godzin, a jak pokazuje ciepłe przyjęcie "Spelunky 2" przez graczy - Mossmouthowi udało się przyciągnąć zarówno starych wyjadaczy, jak i nowe osoby.

Mimo że wersja na Windowsa pozbawiona jest trybu multiplayer, to i tak można mówić o bardzo udanej premierze. W najgorętszym momencie na PC bawiło się prawie 10 tys. osób. A jeśli chodzi o grę z przyjaciółmi, to pecetowcy nie muszą się obawiać. "Spelunky 2" ma otrzymać tryb multi w nadchodzącej aktualizacji. Dodatkowo gracze otrzymają także możliwość grania wspólnie z użytkownikami PS4.

"Spelunky 2" miało swoją premierę 15 września 2020 na PS4, a na PC pojawiło się 29 września.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)