Zmien skórke
Logo Polygamii

Spelunky 2 hitem? Pierwsi recenzenci zachwyceni

Spelunky 2
Spelunky 2 ledwie wylądowało na Playstation 4, a zewsząd sypią się niemal same superlatywy. To o tyle ciekawe, że jeden z recenzentów zginął w grze prawie 3 tys. razy.

Fenomen pierwszego “Spelunky” trudno wytłumaczyć. To jeden z tych przypadków, w które trzeba zagrać, żeby poczuć. Czego tam nie było: losowo generowane plansze, w dodatku całkowicie zniszczalne, masa pułapek, pająków i wysoki poziom trudności.

Ten niepozorny rogue-like początkowo był darmowy (przynajmniej na PC), potem doczekał się podrasowanej grafiki i finalnie trafił na konsole. Gracze chwycili za portfele i w sumie w świat poszło ponad 1 mln sztuk. Przy okazji dowód, że lubimy się katować.

W końcu przyszedł czas na sequel.

“Spelunky 2” trafiło już na Playstation 4 (premiera PC 29 września) i jeśli wierzyć recenzjom, mamy do czynienia z hitem. Średnia ocen obu wersji na Metacriticu to 91. Najwyższą notę zdążył wystawić m.in. serwis IGN.

“Spelunky 2 to arcydzieło platformówki generowanej proceduralnie, które pozostaje wierna legendarnie wymagającemu oryginałowi, a jednocześnie skrywa niespodzianki za każdym rogiem” – pisze Mitchell Saltzman.

“Kontynuacja, która pod każdym względem przewyższa swojego, niesamowitego, poprzednika. To najlepsza gra platformowa typu roguelike. Jest bezwzględnie pomysłowa, nigdy nie przestaje zaskakiwać i zachwycać” – to z kolei słowa Johna Paula Jonesa z portalu Playstation Universe. Ocena? 10.

Czytaj też: Wielogłos: Spelunky – to nie jest gra dla starych ludzi

Nieco mniej, ale nadal zachwycony był Tom Bramwell z “Guardiana“, który dał grze 4/5 gwiazdek. Jego zdaniem “czar Spelunky nie zużył się po 10 latach i dzięki odważnemu remiksowaniu znanych motywów z nowościami, powstał ostateczny, jaskiniowy rogulike”. Swoją recenzję zakończył krótkim zdaniem: “nic bym tu nie zmienił”.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry