Souldead z oficjalnym zwiastunem. Gra w stylu Doom od polskiego studia

Souldead z oficjalnym zwiastunem. Gra w stylu Doom od polskiego studia

Souldead
Souldead
Źródło zdjęć: © YouTube | Heathen Software
20.04.2022 16:12, aktualizacja: 21.04.2022 07:53

Warszawskie studio Heathen Software opublikowało zwiastun swojej nadchodzącej produkcji, zatytułowanej Souldead. Ta niezwykle szybka i dynamiczna gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Jeśli nie przemawia do nas powolne tempo rozgrywki, to niewykluczone, że możemy nawiązać nić porozumienia ze studiem Heathen Software. Ich najnowszy projekt (będący nadal w produkcji) zatytułowany Souldead, to gra FPS, która stawia ogromny nacisk na dynamizm, prędkość, mobilność i zachęca nas do obrania agresywnego stylu rozgrywki. Gra doczekała się oficjalnej zapowiedzi.

Twórcy nie ukrywają, że inspirują się takimi tytułami jak Doom, Quake, Painkiller, Blood, Hexen 2, czy Heretic. W takim razie, co nam oferujesz, Panie Souldead? Trafiamy do mrocznego, dusznego świata, który jest opanowany przez demony. Jako nieumarły entuzjasta czarnej magii, który zginął śmiercią tragiczną, szukamy w tym świecie zemsty.


Z technicznego punktu widzenia - w uzyskaniu słodkiego posmaku zemsty, pomoże nam arsenał demonicznych zabawek. Od wszelkiego rodzaju wariacji na temat strzelb, po przedmioty wyzwalające czarną magię.Souldead wątek fabularny nie jest traktowany po macoszemu, jednak twórcy sami przyznają, że domeną tego tytułu ma być niczym nieskrępowana, czysta akcja i adrenalina. W tej zabawie, poza bronią, pomogą nam specjalne mechaniki, np. telekineza, dzięki której możemy ciskać przedmiotami w bestie.

W toku rozgrywki dane nam będzie przemierzać różnorodne lokacje, a sami przeciwnicy będą posiadać unikalne cechy. Przykład - jeden z potworów potrafi zamienić się kamień, gdy na niego spojrzymy, przez co stanie się nieśmiertelny. Interesujące i wymagające jednocześnie. Całość dopełniona zostanie równie dynamiczną muzyką. Gra powstaje przy użyciu silnika Unreal Engine.


Niestety, nie znamy konkretnej daty premiery, jednak - według zapowiedzi - ma to być ostatni kwartał 2022 roku. Souldead pojawi się pierwotnie na komputerach osobistych, jednak zespół Heathen Software ma w planach wydanie wersji na konsole (stara i nowa generacja). Niewykluczone, że niebawem znowu zrobi się głośno o Souldead, bowiem twórcy szykują dla graczy darmowe demo.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)