Soulblight z wydawcą i kampanią na Kickstarterze

Soulblight z wydawcą i kampanią na Kickstarterze
Paweł Olszewski

19.10.2017 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbiórka to jednak raczej formalność, bo premierę zapowiedziano już na styczeń 2018.

W sierpniu zeszłego roku pisałem, że Shadowborn to teraz Soulblight. Inny tytuł, ta sama ciekawie zapowiadająca się mechanika. Ta sama, która na Digital Dragons 2015 zdobyła uznanie jury i moją uwagę. W międzyczasie straciła jednak przypominającą Bastion oprawę, skręcając w mroczniejsze rejony artystyczne. O tym dlaczego tak się stało, pisałem w podlinkowanej wyżej notce.

Obraz

Premiera już w styczniu, tylko na PC. W żadnym progu nie ma słowa o konsolach, jak pokazuje jednak doświadczenie, PlayWay przenosi na PS4 i Xboksa One ciekawsze gry ze swojego portfolio. Wczoraj w Rozchodniaczku pisaliśmy o zapowiedzi Slice, Dice & Rice na PS4. The Way w sierpniu pojawił się na Xboksie One. Obie konsole mają dostać Agony i Car Mechanic Simulator 2017, i to nawet w pudełkowych edycjach. Nie zdziwiłbym się, gdyby jednym z póki co nie ujawnionych progów zbiórki na Soulblight też była konsolowa wersja. Twórcy zbierają 15 tys. dolarów kanadyjskich, progi są ujawnione jednak aż do 65 tys., a kolejne czekają na ujawnienie.

Soulblight Kickstarter Trailer

Zbiórka zdradza, że do pomysłodawcy gry i przed długi czas jej jedynego programisty i designera, Kuby Lisińskiego, dołączyły jeszcze cztery osoby. Oby silniejsza ekipa i wsparcie PlayWaya przyczyniły się do wydania dobrej gry. PlayWay wydaje masę tytułów, między tymi symulatorami wszystkiego i typowymi średniakami zdarzają się tam jednak naprawdę warte uwagi produkcje - 911 Operator, Slice, Dice & Rice czy Hard West dostawały u nas bardzo wysokie noty.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)