Sony trzyma rękę na pulsie w temacie Vity i piractwa

Usuwając gry z sieciowego sklepu. Dlaczego?

Sony trzyma rękę na pulsie w temacie Vity i piractwa
marcindmjqtx

27.03.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:52

Rzekomo MotorStorm Arctic Edge i Everybody's Tennis są podatne na pierwsze "loadery", co może umożliwić granie w pirackie gry z PSP na PS Vita. Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy. Widać jednak, że Sony mocno dba o to, by nowa przenośna konsola nie ugięła się przed piratami tak szybko, jak miało to miejsce w przypadku PlayStation Portable.

Choć usuwanie gier ze sklepu to może nie jest najlepszy pomysł - tytuły nie pojawiają się również na liście umożliwiającej ich ponowne pobranie. Co w takim razie z tymi, którzy za te gry zapłacili, a na przykład skasowali by zrobić miejsce na karcie pamięci? Oby na tej walce z piractwem nie stracili uczciwi gracze.

Z wyjaśnieniami już spieszy nasz czytelnik, drakon:

Cała sprawa rozbija się o vHBL (vita Half Byte Loader) - który pozwalał na uruchomienie gier homebrew z PSP na wewnętrznym emulatorze PSP w Vicie. Nie pozwala on na uruchomienie pirackich gier.Nie pozwala na uruchomienie żadnego loadera do uruchomienia pirackich gier Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonypiractwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.