Słowem wstępu

Słowem wstępu13.03.2020 20:44
Słowem wstępu

"Rany, WP kupiło Polygamie! Co się dzieje? Czy wszyscy zginiemy?"

Tak, Wirtualna Polska kupiła Poly, która od teraz jest częścią sekcji WP Technologie; obok takich stron jak dobreprogramy.pl, Komórkomania, Gadżetomania czy tech.wp.pl (aka WP Tech).

Co dalej? Jest powód, dla którego nie widzieliście wielkiego newsa z opisem sytuacji, podsumowaniem ostatnich miesięcy i planami na przyszłość. Powód jest taki - planów mamy dużo i już mocno pracujemy na zapleczu, żeby je wdrożyć i z dumą wam ogłosić, gdy będziemy pewni, że wszystko się udało dokładnie tak, jak chcieliśmy.

Co teraz? To chyba widzicie - po prostu działamy. Bartek Witoszka i Dominik Gąska, którzy heroicznie ciągnęli Poly przez wiele miesięcy, regularnie i bardziej obficie trzaskają newsy. Dziś pojawiła się recenzja Asi Pamięty-Borkowskiej, teksty kolejnych autorów, których dobrze znacie, są w drodze.

Zespół zasilił Adam Bednarek, redaktor prowadzący Gadżetomanię, który o grach pisze od jakiejś dekady i z którym pisałem dawno temu na Gamezilli. I ja, gdy tylko znajdzie się chwila, dorzucam newsa, recenzję albo felieton.

No właśnie, kim jestem "ja"? W rubryce redakcji mam wbite "redaktor naczelny". Formalnie jestem "redaktorem prowadzącym Polygamię", ale moja główna robota to bycie wydawcą obszaru WP Technologie i zastępcą redaktora naczelnego tejże sekcji. To fajna praca i dużo świetnych ludzi, którzy mają przeróżne specjalizacje - od linuxa i procesorów, przez cyberbezpieczeństwo, kosmos, ekologię, wojskowość, po aparaty, podzespoły smartfonów i futuryzm.

A ja na Polygamię nie trafiłem z przypadkowego nadania. Moja, jak to się mówi, "przygoda z pisaniem o grach" zaczęła się gdzieś w 2002 roku od dziecięcych szlifów na stronie Valkiria.net. Były lata krążenia po fanowskich portalach i forach (pod nickiem 'Backside'). Było 6 lat pracy w Ringier Axel Springer w pismach Play, Komputer Świat GRY i licznych numerach specjalnych oraz na Gamezilli (pod nickiem 'b-side'). Była rubryka w dziale kultury Rzeczpospolitej, były teksty w Pixelu, był portal o grach na komórki. Był oficjalny poradnik do "Wiedźmina 2", "Risena 2" i "The Sims 3"(!). I różne inne side-questy.

I hej, było też coś na Polygamii! Np. jakiś blogowy wpis o sprzedawaniu promek (nawet trafił na główną) i recenzja "Hotline Miami 2",  o którą poprosił mnie "Koso".

Tradycja zobowiązuje napisać o tym, "jakie gry się lubi" i streścić swoje hobby. Chyba robiłem to zbyt wiele razy, więc rzucę losowo: mam 1100 godzin w CS:GO, nie wstydzę się miłości do Gothica, uważam Castlevanię: Lords of Shadow za jedną z najlepszych gier ever (a dwójkę za crapa), uważam Call of Juarez: Gunslinger za jedną z najlepszych polskich gier, mega jarałem się Fezem. A poza tym lubię youtubera Civie11, mam w domu kilka tysięcy płyt, słucham sporo jazzu i piszę po godzinach do Jazz Forum.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)