Skarb z przeszłości: Super Mario Bros. w cenie wypasionej willi. Coś pięknego

Kilka miesięcy temu na aukcjach Heritage poszła 25-letnia kopia Super Mario 64. Teraz ten rekord został pobity, dzięki nieotwartemu egzemplarzowi kultowej gry Super Mario Bros. z 1985 roku. Aż łezka w oku się kreci.

Zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. z 1985 r. poszedł za 2 miliony dolarów.
Zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. z 1985 r. poszedł za 2 miliony dolarów.
Marcin Watemborski

07.08.2021 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wspomniany rekordowy egzemplarz sprzedano za 1,56 miliona dolarów, czyli ponad 6 milionów złotych. Jeśli wydaje się wam, że to dużo jak za starą grę wideo, to musicie wysłuchać tej historii. Na stronie internetowej Rally, gdzie oferowane są różne kolekcjonerskie przedmioty trafił oryginalnie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. na konsolę Nintendo Entertainment System, czyli popularnego wówczas NES-a.

Kartridż jest w plastikowym opakowaniu ochronnym i jest to egzemplarz kompletnie nowy sprzed 36 lat. Wspomniany Super Mario Bros. sprzedano za 2 miliony dolarów, czyli 7,7 miliona złotych, ustanawiając tym samym nowy rekord w cenie, za którą sprzedana została gra wideo.

Eksperci z Rally mówią, że rynek zabytkowych gier jest teraz bardzo dochodowy. Obecni 40-latkowie z grubymi portfelami szukają sposobu na powrót do przeszłości. Dla wielu z nich, wychowujących się na Zachodzie, gry wideo były symbolem zabawy. Przypadek opisanego kartridża jest o tyle ciekawy, że rok temu, w sierpniu 2020 roku, został on wyceniony na 150 tysięcy dolarów (ok. 578 tys. złotych), czyli w skali zaledwie 12 miesięcy, jego wartość skoczyła aż 3,4 razy.

Egzemplarz Super Mario Bros. z 1985 roku udowadnia jedną istotną kwestię – przedmiot jest warty tyle, ile ktoś chce za niego zapłacić. A ile wy byście wydali, by zyskać drugą młodość?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Super Mariosuper mario bros.gry wideo
Komentarze (44)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.