Padł nowy rekord. Zafoliowaną kopię Super Mario 64 sprzedano za 1,56 miliona dolarów

Strona głównaPadł nowy rekord. Zafoliowaną kopię Super Mario 64 sprzedano za 1,56 miliona dolarów
12.07.2021 09:13
Super Mario
Super Mario

O popularności gier z wesołym Mario nie trzeba nikogo przekonywać. Do dzisiaj tytuły z udziałem tej postaci biją rekordy popularności i sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jak wskazuje ostatni przypadek, także starsze odsłony przygód są nadal bardzo poszukiwane i cenione wśród graczy.

Serwis RollingStone donosi o ostatniej sprzedaży dokonanej przez amerykański dom aukcyjny Heritage Auctions. Dotyczyła ona nowej, jeszcze zafoliowanej kopii Super Mario 64 z 1996 roku. Gra została sprzedana w rekordowej cenie 1,56 miliona dolarów, co oznacza, że przebiła ostatni rekord należący do nowej, zapudełkowanej wersji The Legend of Zelda. W tamtym przypadku cena osiągnęła “zaledwie” 870 000 dolarów.

Super Mario 64 jest platformówką stworzoną i wydana przez Nintendo w 1996 roku. Tytuł trafił na konsolę Nintendo 64. Co więcej, jest to pierwsza gra z Mario, która miała grafikę 3D.

RollingStone przypomina także o poprzedniej aukcji, mającej miejsce trzy miesiące wcześniej, kiedy to nieotwarta kopia Super Mario Bros została sprzedana na aukcji za 660 000 dolarów w kwietniu. Tak samo jak w przypadku The Legend of Zelda i Super Mario 64, wszystkie rekordy sprzedażowe należą do domu aukcyjnego Heritage Auctions.

Kolejna aukcja tego rodzaju powinna być wyraźnym sygnałem dla graczy z całego świata, by zajrzeli na swoje strychy bądź zeszli do piwnicy sprawdzić, czy nie znajdują się tam jeszcze jakieś growe perełki sprzed lat. Warto także zwrócić uwagę, że również dobrze zachowane konsole, takie jak wspomniane Nintendo 64, mogą zostać docenione przez kolekcjonerów i osiągnąć wysoką cenę.

Udostępnij:
Komentarze (0)