Skalowanie poziomów w Diablo 4: jak działa? Blizzard wyjaśnia

Diablo 4
Diablo 4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.05.2023 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skalowanie poziomów w Diablo 4 to temat, który mocno dzieli graczy. Blizzard postawił właśnie na taki model rozgrywki i nie bez powodu. Twórcy zabrali głos, by wyjaśnić, dlaczego zdecydowali się na taki krok.

Skalowanie poziomów w Diablo 4 to ta składowa gry, która zdaje się, że podzieliła fanów serii. Działanie tego mechanizmu jest powszechnie znane: poziomy przeciwników, a wraz z nim i moc, dostosowują się do lvl naszej postaci. Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.

A co na temat skalowania poziomów w Diablo 4 mają do powiedzenia twórcy? Jest kilka ważnych kwestii, które poruszyli przedstawiciele Blizzarda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego Blizzard wybrał skalowanie poziomów w Diablo 4?

Twórcy Blizzarda zabrali głos i na łamach Eurogamer.net powiedzieli, dlaczego skalowanie poziomów w Diablo 4 było tak ważne. Joe Piepiora (game director Diablo 4) nie chce "aby jakikolwiek fragment gry stał się trywialny i tym samym nie było powodu, by do takich fragmentów wracać".

A do czego mamy wracać? Gdy ukończymy po raz pierwszy kampanię, to przy następnym podejściu możemy ją całkowicie pominąć i skupić się na innej aktywności; tej, która być może została nieco zaniedbana przez gracza przy pierwszym podejściu. Kiedy ją pominiemy, to "świat i tak będzie całkowicie skalowany do twojego poziomu".

Skalowanie poziomów w Diablo 4: wyjątki

Są pewne odstępstwa od tej zasady: Twierdze. Jeśli porwiemy się na ten rodzaj aktywności pobocznej, to musimy wiedzieć, że każda Twierdza będzie o kilka poziomów wyżej niż nasz bohater. Wówczas warto zebrać większą "ekipę".

Możesz mieć kilka poziomów więcej niż potwory w okolicy, jeśli przekroczysz poziom regionu, szczególnie podczas kampanii. Ale poza tym chcemy, aby gracz czuł, że aby walczyć z tymi potworami, musi się nieustannie rozwijać.

Joe Piepiorawypowiedź na łamach Eurogamer.net

Skalowanie poziomów w Diablo 4 w kooperacji

To istotna kwestia, jeśli planujecie grać w Diablo 4 drużynowo. Gra skaluje się indywidualnie dla każdego gracza, więc nie ma problemu, by zaprosić do rozgrywki znajomego na 1 poziomie, samemu mając np. 20 lub wyższy poziom.

Jednak ten sam gracz z 1 poziomem (jeśli gra z "mocniejszymi" znajomymi) nie otrzyma postępów w zadaniach fabularnych – musi więc nadrobić zaległości i dostosować się do reszty grupy.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)