Diablo 4: Nekromanta był zbyt słaby. Blizzard ewidentnie przesadził

Nekromanta po pierwszych beta testach został okrzyknięty najsilniejszą klasą postaci w Diablo 4. Blizzard, dążąc do odpowiedniego zbalansowania rozgrywki, osłabił nekromantę na tyle, że potrzebna była szybka reakcja podczas Server Slam.

Nekromanta mocno osłabiony
Nekromanta mocno osłabiony
Źródło zdjęć: © YouTube

By Diablo 4 było jak najlepiej odebraną grą, istotny jest odpowiedni balans rozgrywki. Blizzard już od pierwszych beta testów reagował na uwagi graczy: barbarzyńca był za słaby w początkowej fazie gry, natomiast niektóre buildy czarodzieja/czarodziejki były zbyt potężne.

Podobnie jak nekromanta, który przez wielu graczy został okrzyknięty najmocniejszą klasą w Diablo 4. Tak było w marcu bieżącego roku, ale ten stan rzeczy się zmienił. Miniony server slam okazał się sporym zaskoczeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Diablo IV - wrażenia z bety. Czy warto czekać na premierę?

To było konieczne, ale Blizzard przesadził

Ze skrajności w skrajność. Druga otwarta beta to mocne osłabienie nekromanty. Wybuch zwłok nie był już tak groźny, zaś armia szkieletorów stała się cieniem dawnej potęgi, przez co gracz tracił zbyt dużo czasu na nieustanne przywoływanie kościotrupów. Problem był na tyle poważny, że Blizzard wypuścił hotfix w trakcie Server Slam.

Jest wysoce prawdopodobne, że proces odpowiedniego balansowania rozgrywki potrwa jakiś czas po oficjalnej premierze Diablo 4. W trakcie ostatniej transmisji przedstawiciele Blizzarda zdradzili, jak wyglądają sezony w nowym Diablo; każdy kolejny zaoferuje nową zawartość oraz ogólne ulepszenia rozgrywki. 4 sezony na 12 miesięcy, a każdy z nich zaowocuje potężną aktualizacją.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.