Six Days in Fallujah. Kontrowersyjna strzelanka jednak powstaje

Po 11 latach do produkcji wraca gra "Six Days in Fallujah". Gra, z której wycofało się przed laty Konami, przestraszone realiami w niej przedstawionymi - wojny w Iraku.

Six Days in Fallujah
Six Days in Fallujah
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl | materiały prasowe

Tytułowe sześć dni w Faludży odnosi się do wyjątkowo krwawej bity, która rozegrała się miedzy 7 a 16 listopada 2004 r. Połączone siły Stanów Zjednoczonych i Iraku starły się wtedy z sunnickimi ekstremistami i Al-Kaidą. Śmierć poniosło ponad 2 tysiące osób. 800 z nich było cywilami.

Od samego początku powstawanie gry "Six Days in Fallujah" twórcy współpracowali z setką żołnierzy oraz cywili, którzy brali udział we wspomnianych wydarzeniach. Wszystko po to, by stworzyć jak najbardziej autentyczne wrażenia.

"Czas rzucić wyzwanie przestarzałym stereotypom na temat tego, czym mogą być gry wideo" – tłumaczy Peter Tamte, dyrektor generalny studia Victura. Warto przy tym dodać, że pomysł na powstanie takiej gry wyszedł od Eddy'ego Garcii, jednego z rannych podczas bitwy. Jednak w 2009 r. o grze dowiedzieliśmy się nie z powodu jej premiery, a wycofania ówczesnego wydawcy – Konami. Powodem były "protesty, telefony i maile", które gigant miał otrzymywać z prośbami o wstrzymanie produkcji.

Po 11 latach gra jednak wraca. Medium nieco od tamtej pory wydoroślało (przynajmniej taką mam nadzieję) i w branży na pewno znajdzie się miejsce dla tytułów dotykających historii współczesnej.

Twórcy nie mówią jeszcze o dacie premiery, ani platformach, na które "Six Days in Fallujah" miałoby trafić. Obecnie można ją znaleźć wyłącznie na Steamie. Ale połączenie gry-dokumentu, dotykającego współczesnej historii, ale nie pomijającej solidnej rozgrywki brzmi bardzo obiecująco.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
steamsix days in fallujahkonami

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.