SimCity: 4 budynki za 19 złotych, czyli jak nie robić DLC

Strona głównaSimCity: 4 budynki za 19 złotych, czyli jak nie robić DLC
01.07.2013 12:56
SimCity: 4 budynki za 19 złotych, czyli jak nie robić DLC
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Nie mówcie, że nie marzyliście o tym, by niebo nad Waszymi wirtualnymi miastami majestatycznie przemierzały sterowce.

bETJYFkl

Jeśli tak, to bardzo dobrze (dla EA). Tak się bowiem składa, że najnowszy dodatek do SimCity koncentruje się właśnie na tych pojazdach. Znajduje się w nim hangar, dzięki któremu turyści mogą odwiedzać miasto sterowcami, miejsce do cumowania, które pozwoli zaprząc je do roli transportu publicznego oraz dwa parki z nimi w roli głównej. A także wyskakujące powiadomienia o ważnych wydarzeniach kulturalnych w mieście oraz dwa nowe osiągnięcia do zdobycia.

Nie za dużo tego, prawda? No właśnie - a Electronic Arts za takie małe rozszerzenie (w gruncie rzeczy niezmieniające za bardzo rozgrywki) liczy sobie 19 złotych. A my i tak jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, bo w USA cena wynosi 9 dolarów, a w Wielkiej Brytanii 6 funtów (czyli w obu wypadkach prawie 30 złotych).

Gwoli dokładności należy jednak zaznaczyć, że nie jest to pierwszy taki średnio ciekawy i stosunkowo drogi dodatek do SimCity. Szkoda - gra mi się podobała, ale im dłużej patrzę na jej poczynania, tym bardziej szkoda mi twórców, bo nie wierzę, by takie rzeczy robili z własnej woli, a nie wydawcy.

bETJYFkn

Drogie i słabe dodatki, konieczność pozostawania ciągle podpiętym do sieci, brak promocji... Hm, czy nie mieliśmy tego przypadkiem uniknąć? W końcu mówimy o grze, której nie da się pożyczyć koledze...

[za Origin US + polski klient Origina]

Tomasz Kutera

327159258150426666
Udostępnij:
bETJYFkx
Komentarze (0)
bETJYFlj