Silent Hill wraca na Wii

Silent Hill wraca na Wii

Silent Hill wraca na Wii
marcindmjqtx
02.04.2009 17:43, aktualizacja: 13.01.2016 17:52

Jak pisze Nintendo Power, pierwsza część Silent Hill pojawi się na konsoli Nintendo. Tym samym zagadkę dotyczącą platformy docelowej mamy już z głowy. Nie będzie to jednak port, czy nawet remake tytułu z PSX, twórcy zapowiadają, że to coś znacznie więcej. Co prawda nadal grać będziemy jako Harry Mason, który szuka swojej córki, nadal będzie to to samo Silent Hill, ale co nieco się zmieni. Niektóre postacie mają odgrywać inne role, wydarzenia mogą mieć różną kolejność, a sama opowieść ma się rozwijać w różnych kierunkach. Producenci zapowiadają też, że gra ma stale śledzić nasze poczynania i dostosowywać się do naszego stylu gry. W zależności od tego możemy np. spotykać różne postacie w określonej kolejności. Zapowiedziano także spore wykorzystanie Wiilota, min. przy rozwiązywaniu zagadek, twórcy mówią także, że każde drzwi w grze będzie można otworzyć. Gra będzie mieć też odświeżoną oprawę graficzną.

Ja co prawda sobie podaruję, bo w tak straszne gry po prostu boję się grać. Niemniej fani horrorów z krótkim stażem konsolowym mogą walić jak w dym. Znajdzie się pewnie także sporo zwolenników serii, którzy zechcą ją sobie odświeżyć w nowszych okolicznościach. Oby tylko Konami nie weszło w krew robienie takich remakeów masowo jak Capcomowi. Z drugiej jednak strony Toread twierdzi, że Resident Evil 4 na Wii to świetna rzecz.

AKTUALIZACJA: Poznaliśmy kolejne szczegóły nt gry i tak: nie będzie można walczyć, a jedynie uciekać przed przeciwnikami. Podczas ucieczki będzie można wyłamywać drzwi, rzucać się przez okna itp. Wiilot posłuży jedynie do sterowania światłem latarki, a także będzie emitował dźwięki jak komórka z gry, co pewnie jeszcze bardziej zjeży włos na głowie. Dane będą ładowane w locie, więc nie uświadczymy wkurzających przerw.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)