Sezon ślubny w Animal Crossing: New Horizons wystartował

Sezon ślubny w Animal Crossing: New Horizons wystartował

Sezon ślubny w Animal Crossing: New Horizons wystartował
Bartosz Witoszka
02.06.2020 10:04

Fani przygotowali również kilka porad dla osób niedowidzących.

Zaczął się czerwiec, a to oznacza, że oprócz cieplejszych i dłuższych dni, wysypu kleszczy (wczoraj mój kot złapał kilka nowych) czy słońca, którego promienie wdzierają się do pokoi, mimo opuszczonych rolet, wystartował również sezon ślubny w Animal Crossing: New Horizons. Ale – jako że sama aktualizacja to troszkę za mało na newsa, to dorzucę jeszcze ciekawą historię o tym, jak dzięki kilku znakom i tabliczkom, zwrócono uwagę na problemy graczy z wadami wzorku.

Cieszę się, że nie macie obiekcji, zatem od razu przechodzimy do najważniejszego, czyli rocznicy ślubu pary alpak, Cyrusa i Reese, co rzecz jasna nie jest czymś nowym dla tej serii, ale patrząc po reakcjach w mediach społecznościowych czy na Reddicie, fani zdają się być zachwyceni tym, że ponownie mogą pomóc uroczym, zantropomorfizowanym zwierzętom.

Do 30 czerwca będziecie mogli polecieć na wyspę Harv (oczywiście konieczna będzie wizyta na lotnisku, tak tylko przypominam), by wykonać masę zdjęć Cyrusowi i Reesie w ceremonialnych strojach, a przy okazji zdobyć nową walutę ("Heart Crystal"), która pozwoli na zakup gadżetów ślubnych. Oprócz tego dodano kolejny sklepik z rzeczami codziennego użytku, a do tego wprowadzono kilka nowych rodzajów insektów i ryb (są rekiny!), które będzie można umieścić w muzeum (zapewne PETA nie jest z tego powodu zachwycona).

https://www.reddit.com/r/AnimalCrossing/comments/gt2s9a/sign_and_note_for_visually_impaired_players_more/?utm_source=share&utm_medium=web2x

No i obiecana ciekawostka – jak zauważyło VG24/7, jeden z graczy na Reddicie podzielił się w wątku kodami konstrukcji, które pozwoliły jemu i jego babci, uwielbiającej grać w Animal Crossing, poinformować odwiedzających ich wyspę, że kobieta ma problemy ze wzrokiem (tzw. podwójną Colobomę, co według jej lekarza ma raptem kilka osób na całym świecie).

Post odbił się szerokim echem wśród społeczności gry i skomentował go między innymi niewidomy youtuber, Ross Minor, który codziennie ogrywa Animal Crossing, mimo że jest niewidomy.

My Accessible Animal Crossing Island #GAAD

Minor przygotował również film, w którym tłumaczy, jak próbuje tworzyć wyspę dostosowaną do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Warto zapoznać się z tym materiałem, jeśli kogoś zainteresował temat.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)