Saints Row Reboot opóźniony. Fani muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy

Saints Row Reboot opóźniony. Fani muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy

Saints Row
Saints Row
Karolina Kowasz
17.11.2021 15:37

Jedną z większych niespodzianek tego roku jest zapowiedziany powrót serii Saints Row. Początkowo zapowiedziana na luty 2022 roku premiera tytułu zostanie jednak przesunięta o kilka miesięcy. Wbrew pozorom, to może być jednak dobra wiadomość.

Z oficjalnej wiadomości przekazanej przez Jima Boone'a możemy się dowiedzieć, że reboot Saints Row nie ukaże się już w pierwotnie ogłoszonym terminie 25 lutego 2022 r. Zamiast tego premiera została wyznaczona na 23 sierpnia 2022 r.

Oficjalne stanowisko

Chociaż opóźnienia w premierach nigdy nie są dobrze przyjmowane przez graczy, trudno nie zrozumieć obszernego wyjaśnienia, które złożył dyrektor kreatywny z Volition. Jima Boone poinformował, że priorytetem studia jest stworzenie jak dotąd najlepszej gry Saints Row. Gdyby jednak twórcy zdecydowali się wydali ją w pierwotnym terminie, nie spełniałaby standardów, które sobie wyznaczyli.

Co jednak ważniejsze, Boone przyznaje wprost, że mogłaby także nie spełniać oczekiwań postawionych tytułowi przez graczy. Ci zaś oczekują i zasługują na tytuł dopięty na ostatni guzik. Jednak w związku z tym zespół potrzebuje więcej czasu, aby wprowadzić drobne poprawki. Nie należy jednak spodziewać się zbyt wiele zmian w samej grze poza ogólną jakością i dopracowaniem tytułu.

Boone zwrócił też uwagę, że studio nie doceniło wpływu COVID na harmonogram wydania Saints Row. Pomimo tego, że zespół szybko przystosował się do pracy w domu i był produktywny jak nigdy, doszło do nieoczekiwanego opóźnienia.

Prośba o wyrozumiałość

Dyrektor kreatywny podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji w branży. W komunikacie zwrócił uwagę, że wszystkie gałęzie branży rozrywkowej w ciągu ostatnich dwóch lat zostały dotknięte w ten czy inny sposób przez pandemie koronawirusa. Twórcy, jako gracze, sami zdają sobie sprawę, że sytuacja jest frustrująca, a fani czują się rozczarowani.

Studio wierzy jednak, że kiedy wreszcie uda im się oddać reboot Saints Row, gracze docenią produkcję pomimo wydłużonego czasu oczekiwania. Swoją wypowiedź Boone zakończył stwierdzeniem, że absolutnym priorytetem jest zrobienie wszystkiego dobrze.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)