Różowe blobki i remaster Dark Souls. Czyli nowy Nintendo Direct w pigułce

Różowe blobki i remaster Dark Souls. Czyli nowy Nintendo Direct w pigułce

Różowe blobki i remaster Dark Souls. Czyli nowy Nintendo Direct w pigułce
Adam Piechota
11.01.2018 18:43

Bo przecież nikt by nie chciał, żeby Switch zwolnił w tym roku.

W tej dekadzie nie było lepszego czasu na kibicowanie Nintendo niż... ostatnie trzynaście miesięcy. Switch robi furorę, czy komuś się to podoba, czy nie. Oczywiście, po tak fantastycznym roku, jak ten niedawno zamknięty, japońskiej korporacji będzie coraz trudniej utrzymywać marketingową siłę. Odpalili już dwa największe działa (Mario i Zelda), teraz muszą walczyć nieco mniej popularnymi markami. Przypominam, że zeszły miesiąc dał nam zapowiedź trzeciej Bayonetty, to już całkiem niezłe "coś". Kilkudniowe plotki na temat nowego Directa zakończyły się zaś niespodziewanym debiutem wideo w sieci oraz... nowymi zapowiedziami. Lub datami premier. Jest dobrze, zapewniam. Przekonajcie się poniżej.

Obraz

Playable Funky Kong Comes to DKCR: Tropical Freeze on Switch - Reveal Trailer (Direct Jan 2018)

Obraz

The World Ends With You: Final Remix - Nintendo Switch Reveal Trailer (Nintendo Direct)

Daty premier rzeczy zapowiedzianych już dawniej! Jest jedna. Switchowa odsłona Kirbiego, od teraz oficjalnie Kirby Star Allies, zadebiutuje 16 marca. Z tych "pobocznych" platformówek wielkiego N zawsze wolałem Yośka. Różowy blob przemawiał do mnie wyłącznie w tym bardziej eksperymentalnych wersjach (Epic Yarn, Mass Attack, Power Paintbrush), a ta nowa zapowiada się do bólu tradycyjnie. Ale Kirby ma gigantyczne grono fanów, poza tym prawie nigdy nie spadł poniżej pewnego, stabilnego poziomu, więc nie mam zamiaru narzekać. Zwłaszcza że Star Allies ogram w kooperacji ze swoją drugą połówką. Ona traci głowę przy którymkolwiek "ultrasłodziaku" Nintendo.

Kirby: Star Allies New Abilities Trailer (Switch - Nintendo Direct Jan 2018)

Obraz

Mario Tennis Aces Reveal Trailer (Switch - Nintendo Direct Jan 2018)

No i tak - Dark Souls Remastered. Soulsy na konsoli Nintendo. To się dzieje naprawdę, drodzy państwo. Premiera 25 maja. Nie zobaczyliśmy ani sekundy rozgrywki, co można odebrać z jakimś wstępnym strachem. Według informacji Laury Kate Dale, która od wielu miesięcy lubi powodować przecieki związane z Kioto, nad tą wersją remastera pracuje zupełnie inna ekipa. Czy skończy się jak z Doomem lub Rocket League i switchowe Dark Souls będzie wyraźnie najsłabszą wersją? Siadam przy ognisku w nostalgicznej pozie i trzymam kciuki, że nie.

Dark Souls Remastered - Announcement Trailer (Nintendo Switch)

To tyle. Reszta, czyli rzeczy maleńkie, znajdziecie w dzisiejszym Rozchodniaczku. "HA! Nintendo się wystrzelało w 2017 roku i teraz zwalnia!". Nie, bez przesady. Bayonetta, Metroid Prime 4, Pokemony, Shin Megami Tensei V, Yoshi - jest jeszcze mnóstwo opcji na budowanie nieustającego hype'u. W styczniu i tak postarali się wysmażyć zaskakująco przyjemnego Directa. Oby tak dalej. Mnie na razie wystarczy, że od 18 stycznia będę na Switchu mógł ograć Darkest Dungeon.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)