Rok 2020 należał do gier mobilnych. Aż pięć z nich zarobiło 1 miliard dolarów

Największym zwycięzcą jest Tencet. Dwa hity chińskiego giganta: "PUBG Mobile" i "Honor of Kings" przyniosły kolejno 2,6 i 2,5 mld dolarów.

PUBG Mobile
PUBG Mobile
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto

W sumie cały rynek gier mobilnych wygenerował 75,4 miliardów dolarów, czyli już o 19,5 procent więcej niż w 2019 roku.

Zatrzymajmy się jednak przy dwójce liderów. Przychody związane z "PUBG Mobile" wzrosły aż 64 procent względem roku poprzedniego. "Honor of Kings" zaliczyło z kolei skok o niemal 43 procent.

Według Sensor Tower, firmy zajmującej się analizą rynku gier mobilnych, na trzecim miejscu uplasował się "Pokemon Go" od Niantic. Szaleństwo zbierania Snorlaksów, Pikachu i innych nie zwolniło i przyniosło 1,2 miliarda dolarów przychodu. Rok wcześniej wzrost był mniejszy o 31,5 proc.

Klub miliarderów zamykają "Coin Master" od Moon Active oraz "Roblox" od Roblox Corpration. Każdy z tych tytułów zaliczył przychód w wysokości 1,1 miliarda dolarów i tym samym podwoił dotychczasowe wyniki.

Do miliarderów powoli dobija się również "Mixi's Monster Strike", które w mijającym roku przyniósł przychód 958 milionów dolarów. Co ciekawe, gra zaliczyła spadek o 2,8 proc.

W sumie cały rynek gier mobilnych wygenerował 75,4 miliardów dolarów, czyli już o 19,5 procent więcej niż w 2019 roku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
pubg mobiletencentwiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.