Rocznicę wydania Conan Exiles twórcy świętują w klimatach Lovecrafta

Strona głównaRocznicę wydania Conan Exiles twórcy świętują w klimatach Lovecrafta
09.05.2019 11:00
Rocznicę wydania Conan Exiles twórcy świętują w klimatach Lovecrafta
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Conan ma się dobrze!

bESvXBIR

Mija już rok od premiery Conan Exiles. Szczerze mówiąc pomimo dobrej zabawy, po napisaniu recenzji na stronę nie zostałem z nią na długo. Była fajna i przemyślana, ale poza klimatami Conana, nie zaskakiwała też niczym szczególnym. Na tle innych survivali wyróżniała się wyłącznie klimatem i dość rozbudowaną mechaniką budowania. Postawiłem jednak wtedy w tekście tezę, że właśnie ta zachowawczość może wbrew pozorom przysłużyć się popularności Exiles. I rzeczywiście, gra szybko stała się najpopularniejszym tytułem Funcomu, a drugi rok życia rozpoczyna w bardzo dobrej kondycji.

Gra wciąż gromadzi między 4,5 tysiąca (a w godzinach szczytu nawet 10 tysięcy) użytkowników jednocześnie na Steamie. Sprzedała się też bardzo dobrze i nawet otrzymała już dwie przepustki sezonowe. Nie oznacza to jednak, że nie płacący nie mają tu czego szukać. Roczek (który wybije Conanowi już 13 maja) Funcom świętować będzie głównie nowym lochem - The Sunken City. Będzie on stworzony głównie z myślą o weteranach i wymagać ma specjalnej łodzi, by się do niego dostać. Nazwa ta powinna kojarzyć się fanom twórczości Lovecrafta - i rzeczywiście gra będzie mocno do niej nawiązywać. To oczywiście niejedyna nowość, jaka zawita do gry już wkrótce.

Conan Exiles - One Year Anniversary Update

Poza licznymi poprawkami będziemy mogli od teraz oswoić nowe zwierzątka. Do tej pory skorpiony czy lodowi giganci stanowili dla gracza śmiertelne zagrożenie, ale niedługo sprawdzą się także w roli petów. Ponadto twórcy nieco odświeżą część z dostępnych w grze regionów. Zaludnią się nowymi NPC-ami, bossami oraz przedmiotami do zebrania.

bESvXBIT

Szczerze cieszę się, że po serii pomyłek Funcom odnalazł wreszcie swoją niszę i póki co może bezpiecznie się jej trzymać i dalej w Exiles inwestować. Fanom Conana przypominam natomiast, że już 30 maja ukaże się Unconquered - niezwiązana z Exiles, ale również wydawana przez Funcom strategia studia Petroglyph, czerpiąca mocno z They Are Billions. Ciekawe, czy okaże się kolejnym strzałem w dziesiątkę.

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
bESvXBJd
Komentarze (1)
bESvXBJP