Risen - trailer, making of i polska data wydania

Strona głównaRisen - trailer, making of i polska data wydania
26.09.2009 06:35
Risen - trailer, making of i polska data wydania
marcindmjqtx
marcindmjqtx

W sieci pojawiły się dwa filmiki związane z nadchodzącym cRPGiem Piranha Bytes. Jeden to trailer zawierający zapewne fragmenty intra gry, zaś drugi to prawie 10-minutowy film typu "making of", w którym na temat kulis powstawania Risen wypowiadają się jego twórcy.

Philipp Krause, Michael Hoge i Björn Pankratz wypowiadają się po niemiecku, ale na szczęście z angielskimi napisami:

Risen to gra bardzo podobna do serii Gothic jeśli chodzi o rozgrywkę. Z naciskiem na eksplorację, odkrywanie swiata. Masz niesamowitą wolność, możesz iść, gdziekolwiek chcesz, w dowolnym momencie. Dokładnie ten aspekt jeszcze bardziej rozwinęliśmy w Risen. Jeszcze więcej można odkryć, gracz ma większe możliwości, więcej  ciekawych przedmiotów. Ale w pewnym momencie trzeba przejść przez ucho igielne. Grasz długo, odkrywasz całą wyspę i tak dalej, ale w końcu stwierdzisz "Dobra, dość już tego, teraz chcę kontynuować fabułę". Wtedy możesz po prostu znaleźć odpowiednie postacie, które powiedzą ci, co zrobić, aby przejść do kolejnego rozdziału historii.Podczas gdy gry z serii Gothic tłumaczone były bezpośrednio z niemieckiego oryginału, w przypadku Risena angielskie dialogi zostały napisane w zasadzie od nowa przez zespół Andrew Walsha (do którego należała m.in. również Rhianna Pratchett) i dopiero wtedy przetłumaczone na inne języki, dzięki czemu m.in dosadne niemieckie dowcipy zastąpiono brytyjskim czarnym humorem. Mnie osobiście ta zmiana odpowiada, choć zapewne niektórym fanom Gothica może nie przypaść do gustu.

Cenega zapowiedziała, że w Polsce gra ukaże się 16 października, czyli 2 tygodnie po Europie Zachodniej. Do wyboru będzie angielska wersja językowa lub polskie napisy, ale niestety tylko w edycji na PC - wersja na 360 będzie dostępna jedynie po angielsku.

326973522356623402
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)