Riot Games nie będzie tolerować bagatelizowania śmierci George'a Floyda

Riot Games nie będzie tolerować bagatelizowania śmierci George'a Floyda

Riot Games nie będzie tolerować bagatelizowania śmierci George'a Floyda
Bartosz Witoszka
11.06.2020 18:40, aktualizacja: 12.06.2020 12:30

Szefostwo firmy w ostry sposób reaguje na post Rona Johnsona, dyrektora globalnego ds. Produktów konsumenckich, w którym sugerował, że zmarły mężczyzna zasłużył na śmierć swoją przestępczą przeszłością.

Po tym, jak na Kotaku ukazał się artykuł, w którym przedstawiono trudną sytuację kobiet pracujących w Riot Games (chodziło o seksizm w różnej formie), firma zobowiązała się do wypłacenia odszkodowań wszystkim pokrzywdzonym pracownicom. Choć sprawa ciągle trwa – Genie Harrison, prawniczka specjalizująca się w sprawach dyskryminacji płciowej, postanowiła przyjrzeć się ugodzie – to twórcy League of Legends wzięli sobie do serca tamtą lekcję.

Obraz

Skąd takie przypuszczenie? Patrząc na gwałtowną i ostrą reakcję na facebookowy post Rona Johnsona, jednego z dyrektorów globalnych firmy, Riot Games daje jasno do zrozumienia, że nie będzie tolerować żadnych przejawów nietolerancji i to na żadnych płaszczyznach.

Jak podaje Vice, cała sprawa dotyczy wpisu opublikowanego przez Johnsona na jego prywatnym facebookowym koncie, w którym znalazło się zdjęcie zabitego 25 maja George'a Floyda oraz podpis sugerujący, że śmierć czarnoskórego mężczyzny była spowodowana jego przestępczą przeszłością, a to, co go spotkało było jedynie karę za złe uczynki (nawet nie wiecie, jak trudno było mi to napisać). Czytamy w poście Johnsona. Śmierć Floyda wywołała ogromną falę protestów w Stanach Zjednoczonych, a Internet obiegła fraza "Black Lives Matter", która symbolizuje ruch na rzecz osób dyskryminowanych przez system i tych spotykających się z brutalnym traktowaniem przez policję.

Riot Games zareagowało błyskawicznie – wszczęto śledztwo przeciwko dyrektorowi, a także wysłano go na przymusowy urlop na czas trwania dochodzenia. Jak czytamy w oświadczeniu wystosowanym dla Vice: https://twitter.com/riotgames/status/1269001502145884163

Oznaczenie #blacklivesmatter odbiło się również szerokim echem w branży growej – wielu deweloperów i wydawców postanowiło opóźnić ogłoszenia swoich gier, co wywołało głosy sprzeciwu wśród części graczy.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)