Riot Games i jego ofensywa League of Legends

Riot Games i jego ofensywa League of Legends14.01.2020 14:00
Riot Games i jego ofensywa League of Legends
Bartosz Witoszka

Po strzelance, karciance i grze typu auto chess przyszła pora na kolejną planszówkę.

Po tym, jak na 10-lecie League of Legends Riot Games ogłosiło, że ich jedyna gra ukaże się na konsolach, a do tego w planach jest stworzenie taktycznej strzelaniny (oczywiście wieloosobowej), bijatyki i karcianki z tego uniwersum. Jakiś czas później ujawniono również, że Riot Forge Games (wydawniczy odłam studia) zajmie się wydawaniem gier opartych o świat i postacie z LoLa, za których stworzenie odpowiadać mają zewnętrzni deweloperzy. Na gali The Game Awards zapowiedziano pierwsze dwa projekty – mowa o Ruined King: A League of Legends Story i CONV/RGENCE: A League of Legends Story.

Teamfight Tactics in 2020 | Dev Video - League of Legends

To jednak nie wszystko, czym zajmuje się Riot Games, bowiem dzięki Team Fight Tactics studio dominuje od jakiegoś czasu w segmencie auto chess, a to za sprawą kiepskich wyników Doty: Uderlords. TFT radzi sobie doskonale, a w ostatnim wideo podsumowującym najnowszą aktualizację twórcy zdradzili, że gra pojawi się na urządzeniach mobilnych już w marcu. Co prawda wiedziano o tym już od października zeszłego roku, ale dopiero teraz dostaliśmy przybliżoną datę premiery.

Co więcej, Riot Games ma w planach wypuszczenie kolejnej planszówki z tego uniwersum – wrześniu 2016 roku Patryk Fijałkowski pisał dla Was o Mech vs. Minions. Przeznaczona dla maksymalnie czterech graczy Tellstones: King’s Gambit ma być grą szybką i opartą na rywalizacji. Na razie to wszystko, co o niej wiemy, a szczegóły dotyczące kolejnych gier z tego uniwersum mamy poznać w niedalekiej przyszłości.

W styczniu pojawi się również otwarta beta kracianki Legends of Ruterna, która również nawiązywać ma do League of Legends.

Beta Season and Beyond: Legends of Runeterra in 2020

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)