Zmien skórke
Logo Polygamii

Duży spadek zainteresowania Dotą 2

Dota Underlords również nie radzi sobie najlepiej.

Prekursor gatunku MOBA, Dota 2, przeżywa ostatnio spory kryzys popularności i z miesiąca na miesiąc sytuacja gry stale się pogarsza. Z kolei inna popularna produkcja Steama zyskuje coraz to nowych graczy i zalicza najwyższy wynik w ciągu ostatnich dwóch lat.

Po kolei jednak, bo w końcu czym byłby świat bez porządku? Od 2017 roku kiedy to na platformie Valve pojawił się Playerunknown’s Battlegrounds, w topce Steama znajdują się trzy gry: Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 i właśnie produkcja Brendana Greena, który teraz zajmuje się tajemniczym projektem o nazwie Prologue. Wraz z upływem czasu i dalszym rozwojem Fortnite’a popularność PUBG-a spadła, ale nadal utrzymuje się na stabilnym poziomie około 600 tysięcy graczy, którzy jednocześnie biegają z patelnią w poszukiwaniu lepszego sprzętu. Zawsze jednak pozostawała tą trzecią grą i pozostawała w tyle za CSem i Dotą 2.

Od maja 2019 roku sprawa zmieniła się na niekorzyść produkcji IceFroga i teraz to ona zajmuje zaszczytne trzecie miejsce z wynikiem 552095 jednocześnie grających użytkowników. Z kolei Counter Strike mniej więcej od tego okres zalicza wysoki wzrost popularności i w ciągu ostatnich 24 godzin po Dust 2 i innych mapach, których nazw nie znam (to nigdy nie była moja gra) z AK-47 biegało jednocześnie 723264 graczy, co uplasowało grę na pierwszym miejscu.

Nie najlepiej radzi sobie również Dota Underlords, czyli mod do Doty 2, który zapoczątkował trend na dość popularne obecnie gry Auto Chess. Gra pojawiła się w czerwcu zeszłego roku i od razu zyskała całkiem duże grono odbiorców – w szczytowym momencie było to 202254 użytkowników, jednak obecnie jest to raptem 13542 jednocześnie grających osób. Niestety nie mamy dostępu do danych na urządzeniach mobilnych, gdzie gra również jest dostępna, więc liczby dostępne na Steam Charts należy traktować z pewnym dystansem.

Wygląda na to, że Riot rządzi MOBAch – według danych ujawnionych przy okazji obchodów 10-lecia League of Legends, w grę bawi się jednocześnie około 8 milionów użytkowników, co czyni z niej jedną najpopularniejszych produkcji na komputerach osobistych.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry