Rhianna Pratchett nie będzie scenarzystką Mirror's Edge 2

Rhianna Pratchett nie będzie scenarzystką Mirror's Edge 2

Rhianna Pratchett nie będzie scenarzystką Mirror's Edge 2
marcindmjqtx
09.01.2014 13:50, aktualizacja: 05.01.2016 15:48

Autorka poinformowała o tym na swoim twitterze.

Rhianna Pratchett już od dłuższego czasu znana jest nie tylko dlatego, że jest córką sławnego pisarza. Dała się poznać jako scenarzystka gier i pracowała m.in przy Beyond Divinity, Heavenly Sword, dwie części Overlord i dodatki do nich, Tomb Raider, współpracowała też przy Risen czy Bioshock Infinite. Oraz przy Mirror's Edge. Dała się poznać jako osoba, która wbrew trendom w branży chciałby by scenariusze do gier miały ciut więcej sensu i by kobiety nie były w nich tylko ładnymi dekoracjami do męskich bohaterów.

Okazuje się jednak, że autorka nie będzie pracować nad drugą częścią przygód Faith, którą Electronic Arts zapowiedziało podczas targów E3 w zeszłym roku.

To miłe, że ludzie interesują się na tyle, by spytać czy pracuję nad Mirror's Edge 2, ale nie i nie zostałam do tego zaproszona. Powiedzmy wprost, historia z ME nie wypadła za dobrze (z wielu powodów). Trochę uważam się za ofiarę procesu tworzenia gry. Robi ją zespół nowy i mogę tylko powiedzieć: z bogiem. Zróbcie coś fajnego, zawsze potrzeba nam więcej takich rzeczy. Dodała też, że pewnie firma chciała zacząć od nowa. Nikt, kto pracował z nią nad grą nie pracuje już w DICE. Rozwinęła też kwestię "bycia ofiarą procesu tworzenia" - scenariusz mógł się wydać wybrakowany, bowiem wycięto z niego dialogi Faith odgrywane podczas przechodzenia poziomów. Duża część gry została zaprojektowana zanim zatrudniono do niej Pratchett, więc jej możliwości działania były ograniczone.

Jeśli ktoś chciałby poznać historie ze świata Mirror's Edge, to powinien sięgnąć po komiksy, które też pisała.

Mirror's Edge 2 zapowiedziano na konferencji Electronic Arts w trakcie targów E3 - pokazano krótkie wideo, data premiery nie jest znana, a gra ukaże się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Miejmy nadzieję, że na miejsce poprzedniej scenarzystki trafił ktoś nowy.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)