Reżyser Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 odchodzi z CD Projektu Red po zarzutach o mobbing

Strona głównaReżyser Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 odchodzi z CD Projektu Red po zarzutach o mobbing
05.05.2021 08:33
Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

Konrad Tomaszkiewicz, główny reżyser Wiedźmina 3, ogłosił swoje odejście z firmy. To efekt trwającego kilka miesięcy, wewnętrznego śledztwa, choć wewnętrzna komisja miała nie doszukać się jego winy.

bETZdMKZ

O sprawie napisał dla Bloomberga Jason Schreier, który dotarł do wewnętrznych dokumentów CD Projektu Red. Wynika z nich, że w firmie trwało wewnętrzne śledztwo, mające ustalić, czy doszło do mobbingu, który zarzucano Konradowi Tomaszkiewiczowi.

CD Projekt Red sprzedał prawie 14 mln sztuk Cyberpunka 2077
CD Projekt Red sprzedał prawie 14 mln sztuk Cyberpunka 2077

To poważne zarzuty, więc wypada podkreślić, że - jak wynika z artykułu - komisja badająca sprawę nie uznała Konrada za winnego. Zarzuty pozostają nieznane, ale ze zdobytych wiadomości i wypowiedzi wynika, że jednak powody do działania były. Mówi o nich sam Tomaszkiewicz.

bETZdMLb

"Sporo ludzi odczuwa strach, stres i dyskomfort, gdy pracują ze mną. Przepraszam za wszystkich nieprzyjemności, które sprawiłem" - miał wyjaśniać Tomaszkiewicz.

Zaskakująca przeszłość Marcina Iwińskiego, założyciela CD Projektu
Zaskakująca przeszłość Marcina Iwińskiego, założyciela CD Projektu

Decyzja o odejściu miała zostać podjęta po dyskusji z radą nadzorczą, ale sam CD Projekt Red odmówił Bloombergowi komentarza. Konrad w pożegnalnym liście do pracowników napisał o "pracy nad sobą" i świadomości, że to "długi i żmudny proces".

Konrad Tomaszkiewicz był głównym reżyserem "Wiedźmina 3" oraz drugim reżyserem "Cyberpunka 2077" i szefem jego produkcji. Jak zaznacza w swoim tekście Schreier, miał odegrać kluczową rolę przy tworzeniu nowego "Wiedźmina".

Udostępnij:
bETZdMLl
Komentarze (4)
bETZdMLX