Zakończono aukcję, o której niedawno pisaliśmy. Kartridż z The Legend of Zelda na NES stał się oficjalnie najdroższą grą w historii. Za grę zapłacono zatrważającą kwotę.

bETmdYWd

Nieużywany, zapieczętowany, z samego początku produkcji. Kartridż z grą The Legend of Zelda na NES został sprzedany. Szczęśliwy nabywca nie żałował pieniędzy. Za klasyczną grę zapłacono aż 870 tysięcy dolarów, czyli ponad 3,3 miliona złotych.

Poprzednik rekordzistą w kategorii najdroższej gry wideo w historii była specjalna kopia Super Mario Bros. Za kartridż z przygodami wąsatego hydraulika zapłacono 660 tysięcy dolarów. Co ciekawe, dziecko pracy Shigeru Miyamoto nie było rekordzistą zbyt długo. Aukcja, podczas której za rekordową kwotę kupiono egzemplarz przygód Mario z 1985 odbyła się w kwietniu tego roku. Przebito wówczas poprzedniego rekordzistę ponad czterokrotnie.

Kwota 870 tysięcy dolarów za kartridż nie wzięła się z przypadku. Po pierwsze - mamy do czynienia z fabrycznie nowym egzemplarzem. Po drugie, jest to jedyny egzemplarz, który pochodzi z pierwszym miesięcy produkcji w roku 1987.

bETmdYWf

Jak widać w ostatnim czasie znacznie wzrosły ceny przedmiotów związanych z grami retro. Poza aktualnym rekordzistą w postaci kartridża z The Legend of Zelda, można ostatnio słyszeć chociażby o absurdalnie drogich kartach Pokemon.

Kartridż z Legends of Zelda na NES za pół miliona. Możliwe, że pobije rekord
Kartridż z Legends of Zelda na NES za pół miliona. Możliwe, że pobije rekord
Komentarze (0)
bETmdYXb