Raport z pecetowego Gotham City

Raport z pecetowego Gotham City

Raport z pecetowego Gotham City
Freszu
15.07.2016 15:20, aktualizacja: 06.09.2016 17:53

Ludzie potrafią dokonywać niesamowitych rzeczy. Skoki ze stratosfery, ultramaratony, potrójne salta. Ja natomiast ukończyłem Batmana Arkham Knight na tym PC:

  • Radeon R7 250x 1GB
  • Intel Pentium G3220
  • 4 GB RAM
  • Win 10

Imponujące? Nie do końca. Jak wszyscy dobrze wiemy wydawca gry Rocksteady, tak brzydko mówiąc, olał wersję na komputery osobiste, a w dniu premiery wszyscy posiadacze wadliwych egzemplarzy zaczęli wieszać psy na Warnerze w związku z koszmarną optymalizacją (przykładowo komputer spełniający zalecane wymagania miewał kaszelek na widok Mrocznego Rycerza sprzed roku). Później wycofanie ze sprzedaży, "wielki patch" który podobno nie wiele zmieniał i wydaję mi się, że gracze po prostu przestali zwracać uwagę na zwieńczenie trylogii Arkham (Origins się nie liczy). Niesłusznie.

Obraz

Przez oczywisty powód sam nie zakupiłem B:AK w okolicach premiery, ale kilka miesięcy temu postanowiłem dać szansę do wykazania się mojemu stareńkiemu komputerowi (warto zaznaczyć, że jeszcze przed zaktualizowaniem systemu z Win 7 do Win 10) . Podchodziłem do tego z rezerwą i początkowo miałem rację. Prawdziwy pokaz slajdów (nawet w cutscenkach). Nie kryłem żalu, bo na forach - głównie konsolowcy - piali z zachwytu nad rozgrywką oraz historią opowiedzianą przez brytyjskie studio. Kilka łez w poduszkę i wcześniej wspomniany upgrade "okienek" zmienił moją opinię na temat optymalizacji. Zacząłem poznawać fabułę Arkham Knighta z prawdziwą przyjemnością i w całkiem stałych 30 klatkach na sekundę, 720p, ustawienia średnie, czyli jak większość gier ósmej generacji na moim złomku. Szkoda, że ukończyłem go w tym roku, bo wywrócił do góry nogami moje prywatne najlepsze gry 2015.

Obraz

Żeby nie było zbyt kolorowo: tekstury się nie doczytywały (głównie na postaciach w otwartej lokacji), crashe występowały ok. raz na dzień, a jazda batmobilem ciągle była związana z przycinkami.

Po całym incydencie zastanawiałem się: dlaczego przesiadka na nowego Windowsa tak diametralnie zmieniła wydajność? W moim przypadku procesor, nawet ustawiony na stałe działanie 100%, nie chciał wykorzystywać w pełni swojej mocy. Windows 10 jest mniej stabilny w działaniu, ale pozwala zaszaleć podzespołom, w związku z czym wyżej wymienione "BatmanAK.exe has stopped working" występowało.

Jeśli ktoś odpuścił sobie zeszłorocznego Batmana na PC warto dać mu szansę. Nawet na budżetówce jest grywalny.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)