"Indyki na PGA" sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej

Strona główna"Indyki na PGA" sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej
15.07.2014 17:32
"Indyki na PGA" sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Inicjatywa Poznań Game Arena, mająca na celu utworzenie stoiska dla niezależnych twórców, uzbierała niezbędną kwotę. Do końca akcji pozostało jeszcze 5 dni.

bEKQLAWJ

Poznań Game Arena to jedna z większych imprez dla fanów gier komputerowych i fantastyki w Polsce. Festiwal działa z przerwami od 2004 roku i zazwyczaj cieszy się popularnością. Przy okazji tegorocznego PGA organizatorzy postanowili stworzyć stoisko dla twórców gier niezależnych, a o pomoc poprosili fanów. Na stronie akcji można przeczytać:

Celem projektu jest sfinansowanie Strefy Niezależnych Twórców Gier na tegorocznej edycji Poznań Game Arena.

W polskim game devie drzemie ogromny potencjał, wiec wychodząc temu naprzeciw, PGA i PolakPotrafi.pl postanowiły stworzyć specjalną, dedykowaną powierzchnię, aby firmy te mogły przed 50 tysiącami zwiedzających, pokazać co robią i jak na co dzień wygląda praca niezależnego studia developerskiego.

bEKQLAWL

Dzięki Wam taka strefa powstanie! Na stworzenie strefy potrzeba było 12.000 zł. Uzbierano nawet więcej, a wraz z osiągnięciem kolejnych progów cenowych twórcy obiecują dodatkowe wydarzenia. Przykładowo, po przekroczeniu 20.000 odwiedzający będą mogli uczestniczyć w „Nocnym Graniu” i „0h Game Jam”, czyli kolejno - nocnym turnieju m.in. Pro Evolution Soccer 2015 i konkursie na tworzeniu gry w krótkim przedziale czasowym (w tym przypadku 1 godzina).

W Strefie Twórców Gier niezależnych zaprezentuje się 12 deweloperów, każdy będzie promował jedną ze swoich produkcji. Pieniądze możecie wpłacać zarówno dla PGA, jak i poszczególnych twórców. Każdy z nich oferuje prezenty zależne od wpłaconej kwoty.

Inicjatywa jest bardzo ciekawa i słusznie promuje prężnie rozwijający się polski gamedev. Wątpliwości może budzić sięganie po crowdfunding przez tak silną i mocno sponsorowaną markę, ale organizatorzy tłumaczą to „chęcią umożliwienia fanom wpłynięcia na przebieg konwentu”. Nikt jednak nie każe sięgać po portfel, a przynajmniej dostajemy możliwość wsparcia młodych, pełnych zapału twórców.

Do Strefy Twórców Gier Niezależnych możecie dołożyć się pod poniższym linkiem.

bEKQLAWR

[źródło: PolakPotrafi.pl]

Karol Kała

327265022257156921
Udostępnij:
bEKQLAXH