"Indyki na PGA" sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej

"Indyki na PGA" sfinansowane dzięki akcji crowdfundingowej
marcindmjqtx

15.07.2014 17:32, aktual.: 05.01.2016 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inicjatywa Poznań Game Arena, mająca na celu utworzenie stoiska dla niezależnych twórców, uzbierała niezbędną kwotę. Do końca akcji pozostało jeszcze 5 dni.

Poznań Game Arena to jedna z większych imprez dla fanów gier komputerowych i fantastyki w Polsce. Festiwal działa z przerwami od 2004 roku i zazwyczaj cieszy się popularnością. Przy okazji tegorocznego PGA organizatorzy postanowili stworzyć stoisko dla twórców gier niezależnych, a o pomoc poprosili fanów. Na stronie akcji można przeczytać:

Celem projektu jest sfinansowanie Strefy Niezależnych Twórców Gier na tegorocznej edycji Poznań Game Arena.

W polskim game devie drzemie ogromny potencjał, wiec wychodząc temu naprzeciw, PGA i PolakPotrafi.pl postanowiły stworzyć specjalną, dedykowaną powierzchnię, aby firmy te mogły przed 50 tysiącami zwiedzających, pokazać co robią i jak na co dzień wygląda praca niezależnego studia developerskiego.

Dzięki Wam taka strefa powstanie! Na stworzenie strefy potrzeba było 12.000 zł. Uzbierano nawet więcej, a wraz z osiągnięciem kolejnych progów cenowych twórcy obiecują dodatkowe wydarzenia. Przykładowo, po przekroczeniu 20.000 odwiedzający będą mogli uczestniczyć w „Nocnym Graniu” i „0h Game Jam”, czyli kolejno - nocnym turnieju m.in. Pro Evolution Soccer 2015 i konkursie na tworzeniu gry w krótkim przedziale czasowym (w tym przypadku 1 godzina).

W Strefie Twórców Gier niezależnych zaprezentuje się 12 deweloperów, każdy będzie promował jedną ze swoich produkcji. Pieniądze możecie wpłacać zarówno dla PGA, jak i poszczególnych twórców. Każdy z nich oferuje prezenty zależne od wpłaconej kwoty.

Inicjatywa jest bardzo ciekawa i słusznie promuje prężnie rozwijający się polski gamedev. Wątpliwości może budzić sięganie po crowdfunding przez tak silną i mocno sponsorowaną markę, ale organizatorzy tłumaczą to „chęcią umożliwienia fanom wpłynięcia na przebieg konwentu”. Nikt jednak nie każe sięgać po portfel, a przynajmniej dostajemy możliwość wsparcia młodych, pełnych zapału twórców.

Do Strefy Twórców Gier Niezależnych możecie dołożyć się pod poniższym linkiem.

[źródło: PolakPotrafi.pl]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także