Psychonauts 2: Notch przemówił (i sprowadził wszystkich na ziemię)

Psychonauts 2: Notch przemówił (i sprowadził wszystkich na ziemię)16.02.2012 12:36
Psychonauts 2: Notch przemówił (i sprowadził wszystkich na ziemię)
marcindmjqtx

W całej sprawie z Psychonauts 2 jest dużo, przede wszystkim, nadziei, ale także, niestety, niedopowiedzeń. Wreszcie skomentował ją Notch - twórca Minecrafta, który zasugerował studiu Double Fine, że chciałby sfinansować drugą część kultowej platformówki. Parę spraw chyba się wyjaśniło.

Notch opisał całą sprawę na swoim blogu, dzięki któremu zwykle komunikuje się ze światem. Z tonu wypowiedzi sądząc, twórca Minecrafta jest trochę wkurzony na szum, który wytworzył się wokół sprawy. Cóż, był do przewidzenia...

Notch przyznał się więc do tego, że tweet skierowany do Schafera, od którego wszystko się zaczęło, był "po części żartobliwy". Wyjaśnił także, co teraz dzieje się w związku z całą sprawą. Oddajmy mu więc głos:

* Tim i ja nie rozmawialiśmy wiele, nie licząc kilku maili. * Wspominaliśmy o spotkaniu na GDC, mam nadzieję, że do niego dojdzie. * Zakładam, że studio Double Fine przez następne miesiące będzie bardzo zajęte swoim kickstarterowym projektem. * Koszt stworzenia Psychonauts 2 jest trzy razy większy niż początkowo myślałem. * Nie zainwestuje w grę z dobroci serca. Zrobię to, jeśli będę uważał, że to przyniesie zyski. * Oraz, oczywiście, nie chcę mieć żadnego wpływu na kształt samej gry (...) Notch wyjaśnił, że nie ma pojęcia czy Psychonauts 2 dojdzie do skutku i poprosił, by... na razie nie tworzyć wokół tego tematu szumu. Boi się bowiem tego, że ktoś może się poczuć zawiedziony, jeśli ostatecznie nic z tego nie wyjdzie.

Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział - z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność...

Tomasz Kutera

326952467755985175
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)