PS5 w Japonii wyprzedane. Sony potwierdza

PS5 w Japonii wyprzedane. Sony potwierdza

PlayStation 5
PlayStation 5
Źródło zdjęć: © WP
05.11.2020 11:04, aktualizacja: 01.03.2022 14:41

To pierwszy taki przypadek, gdzie Sony przyznaje otwarcie, że konkretny kraj nie może liczyć na Playstation 5 w dniu premiery. Na półkach sklepowych w Japonii konsoli po prostu zabraknie.

Oficjalny komunikat Sony podało na swoim blogu. Czytamy w nim, że firma nie przyjmuje "już zamówień przedpremierowych". Powód? Japończycy wykupili cały nakład przewidziany na przedsprzedaż. W dniu premiery, czyli 12 listopada, PlayStation 5 trafi wyłącznie do osób, które dokonały zakupu wcześniej.

Sony zapewnia jednocześnie, że praca w fabrykach idzie pełną parą i niedługo konsola pojawi się na półkach sklepowych. Japończycy dodali jednocześnie, że w związku z pandemią, nie odbędzie się też żadne oficjalne wydarzenie związane z premierą PS5.

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym klientom, sprzedawcom i personelowi, w dniu premiery PS5 nie będą miały miejsca żadne imprezy w sklepach ani sprzedaż PS5. Osoby, które wcześniej zamówiły PS5, powinny skontaktować się ze sklepem detalicznym, w którym zamówiono PS5, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu odbioru konsoli" – czytamy w komunikacie.

Podobną sytuację mamy od wczoraj w Polsce. I nie dotyczy ona wyłącznie PlayStation 5, ale również Xbox Series X. O pierwszej konsoli pisaliśmy dwukrotnie. Raz sprawę sprawdziłem sam, rozmawiając z największymi elektromarketami w Polsce, a niemal trzy tygodnie później stan sprawdził Bolek. Efekt? W sklepach Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert oraz x-kom PlayStation 5 ma nie być dostępne w salonach na dzień premiery. Wszyscy czekają na kolejną dostawy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)