PS5 nie radzi sobie z SDR. Sony może mieć problem

PS5 nie radzi sobie z SDR. Sony może mieć problem29.03.2021 12:56
PS5
PS5

Gracze odkryli kolejny problem toczący PlayStation 5. Wygląda na to, że konsola kiepsko sobie radzi z odwzorowaniem kolorów w grach uruchomionych w ramach wstecznej kompatybilności.

Koronnym przykładem ma być natomiast gra skierowana na nową generację – "Demon's Souls". Wystarczy wyłączyć w niej HDR i kolory, zwłaszcza czerń, zaczynają pozostawiać bardzo wiele do życzenia.

Na wpis szybko zareagował Alexander Battaglia z Digital Foundry. Dziennikarz wytłumaczył, że faktycznie może tak się dziać i może prowadzić do "efektu black crush lub innych zmian w odwzorowaniu kolorów czy tonacji gry".

Dziennikarz przyznał również, że problem dotyczy głównie gier uruchamianych we wstecznej kompatybilności. Jego zdaniem Sony ma kłopot, ale nie jest to kłopot krytyczny. Błąd może być natomiast uciążliwy dla osób, które streamują swoją rozgrywkę z gier. Zdaniem eksperta do naprawienia problemu wystarczy stosowna aktualizacja oprogramowania.

Warto dodać, że do tej pory poważniejsze usterki omijają PlayStation 5. Największe problemy dotyczą dryfujących gałek w padzie DualSense.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)